15/04/2011 - Андрієві СТАДНІКУ – 29!

 

Сьогодні виповнюється 29 років титулованому львівському борцю Андрію Стадніку. Ми вітаємо з днем народження Андрія і бажаємо йому нових звершень на килимі і в житті!

Андрій Володимирович Стаднік (*15 квітня, 1982, смт Віньківці Хмельницької області) - лідер збірної України з вільної боротьби у ваговій категорії до 66 кг, срібний призер ХХІХ літніх Олімпійських ігор в Пекіні. Заслужений майстер спорту.

Народився в селищі міського типу Віньківці Хмельницької області в багатодітній сім'ї. Виховувався у спортивній сім'ї: батько - майстер спорту з вільної боротьби і перший тренер сина, мама - легкоатлетка, закінчила Львівський інститут фізкультури. На початках чим я тільки не займався, - згадує Андрій. - грав у футбол, мама виявляла легкоатлетичні здібності, ходив у музичну школу. Та згодом батько поступово затягнув на боротьбу мене і мого старшого брата. На тренування ходили сім кілометрів пішки в сусіднє село, бо в нас не було борцівського килима. Пізніше і в нашій школі з'явилися борцівські килими, на яких я виграв перші свої змагання - кадетську першість України. Звісно, багато хлопців відсіялося, залишилися найстійкіші. А батько проводив професійні тренування, і навантаження не всі витримували. Наша районна команда вигравала обласні змагання, пішли і в мене успіхи, практично став непереможним в Україні.

Тренують Андрія Стадніка батько Володимир Стаднік і Віктор Первачук. Одружений з титулованою борчинею Марією Стаднік. Виховує доньку і сина. Хобі - автомобілі.

Досягнення

На міжнародні змагання вперше поїхав у 17-річному віці (1999) на чемпіонат світу серед кадетів. Потім виграв молодіжну Європу (2002), за що отримав «міжнародника». Особисто виграв Кубок світу 2005 року (команда була другою). На чемпіонаті Європи став третім, а разом із командою посів перше місце.

Із 2006 року Андрій Стаднік - заслужений майстер спорту, звання отримав після бронзового успіху на чемпіонаті світу-2006.

На літніх Олімпійських іграх в Пекіні у 2008 р. Андрій Стаднік став другим, поступившись у фінальній сутичці турку Рамазану Сахіну. Рахунок фінального поєдинку був за періодами 2:2, 2:1, 2:2.

Здобув золоту нагороду чемпіонату Європи з вільної боротьби 1 квітня 2009 року. Рахунок фінального поєдинку був за періодами 1:2, 6:5, 3:1.