22/06/2011 - Завершальний акорд V Спартакіади Львівщини серед команд державних службовців

 

На базі спортивного комплексу НУ «Львівська політехніка» 18 червня 2011 р.відбулися змагання фінальної частини VСпартакіади Львівщини серед команд державних службовців .

На урочистому відкритті учасників фіналу вітали Олімпійський чемпіон ХХІХ Олімпмпійських ігор в Пекіні з кульової стрільби Олександр Петрів, учасниця зимових Олімпійських ігор в Ліліхамері з гірськолижного спорту Христина Подгрушина, голова регіональної Олімпійської академії Оксана Вацеба, голова ЛОО ФСТ «Спартак» Віктор Первачук , начальник управління головдежслужби у Львівській області Ігор Микитин.

Традиційно , як і в минулі роки , до програми Спартакіади було включено п'ять видів спорту: футзал,волейбол, настільний теніс , шахи, шашки.

Цікаво , на високому технічному рівні проходили змагання з шашок. Реноме сильнішої шашистки галузевої спартакіади зберегла переможниця минулорічних змагань Оксана Смілка ( Городоцький район), Людмилі Теслі та Ользі Літвіновій не вдалося показати свій кращий результат і вони посіли відповідно ІІ і ІІІ місце. У чоловіків турнірні бійцівські якості продемонстрував Богдан Москаль ( Турківський район ), який з лідерами звів партії у нічию, але більше нікому не залишив шансів навіть на нічию і в результаті - переконлива перемога. Василь Костишак (КРУ) підтвердив , що не випадково виграв зональні змагання і у очній зустрічі з Степаном Чумаком довів свою перевагу посівши ІІ місце, С. Чумак(ЛОЦЗ) замкнув трійку лідерів.

В шаховій першості у жінок не було конкурентів у Ірини Коцюб'як(ЛОДА), яка здобула впевнено перемогу у всіх партіях виборовши І місце. А ось у призерах опинились дебютантки цьогорічних змагань Марія Титаренко (ЛОЦЗ) та Мар'яна Ланчевич (Миколаївський р-н).

У чоловіків так само відбулася зміна лідера, вдалим видався дебют у директора Бориславського міського центру зайнятості Анатолія Стецуна, який переконливо довів всі партії до перемоги.ІІ і ІІІ місця посіли Віталій Павлось із Жовкви та Ярослав Одноріг -ЛОДА. А ось багаторічний переможець обласної спартакіади Петро Фіцич( Мостиський р-н) не зміг піднятись вище п'ятого місця. В змаганнях з настільного тенісу у жінок точилась напружена боротьба і все ж таки молодість взяла гору над досвідом де Станіславі Вишневській (КРУ) вдалося вирвати перемогу у багаторазової чемпіонки минулорічних Спартакіад Світлани Ксьонжик (Сокальський р-н).Третю сходинку п'єдесталу пошани підкорила Надія Самборська ( Жидачівський р-н). У чоловічих змаганнях напруга за першість розгорнулась між двома учасниками : Борисом Піхликом (ЛОЦЗ) та Володимиром Гошівським (ЛРІДУ), де сильнішим виявився переможець минулорічної першості Борис Піхлик. ІІІ місце посів головний спеціаліст відділу молоді та спорту Пустомитівської РДА - Леонід Двойченков.

Видовищність ігрових видів спорту волейболу і футзалу є загально визнаною і тому вони зібрали велику кількісь вболівальників . Розпочались змагання з волейболу в групах А і В. В групі А приємно здивувала команда Миколаївського району , яка домоглася впевненої переваги над минулорічними авторитетами - командами Сокальского і Бродівського районів. Нижче своїх можливостей виступила команда Бродівського району, не змогла якісно сформувати свого складу команда ЛРІДУ. В групі В явним лідером себе заявила команда Городоцького району, без минулорічних титулів вона впевнено довела свою перевагу над командами ЛОЦЗ та Стрийського району. Команда ЛОДА виглядала слабше за інших і не могла претендувати на більш високе місце. У грі за ІІІ місце потужнішою виглядала команда Сокальського району , яка впевнено перемогла команду ЛОЦЗ івиборола бронзові нагороди. У фінал вийшли команди , які ще ніколи не домагались такого високого результату, гра була на початку рівною , але в кінці спортсмени Городоцького району суттєво додали і впевнено довели гру до перемоги. 

У змаганнях з футзалу команди також розпочали з групових турнірів в зонах А і В. В групі А безперечним лідером була команда ГУДКУ і по суті бортьба точилась за ІІ і ІV місця. Три команди були рівного класу , більше повезло команді Пустомитівського району, а ось у Сокальчан гра явно не пішла, вони не змогли досягти перемоги ні в одній грі і опинились на дні турнірної таблиці. В другій підгрупі В , явним лідером була команда ЛОДА,а ось інші три показали рівні результати набравши по три очка і тільки за різницею м'ячів на ІІ місці опинилася команда Мостиського району, на ІІІ-Стрийського району і замкнула турнірну таблицю команда ЛРІДУ.

Гра за ІІІ місце між командами Пустомитівського і Мостиського районів не виглядала грою плей-офф за тотальною перевагою команди з Мостиського району, яка довела рахунок до 8:3 на свою користь.

А ось фінал став прикрасою всього турніру , апофеозом фінальної частини Спартакіади взагалі. Боротьба точилась на кожному метрі спортивного майданчика, за кожний м'яч. Одна і друга команди обмінювалися голами - красенями. Так наприклад другий гол команди ЛОДА в ворота ГУДКУ, який провів Юрій Мураль, саме можна віднести до такої категорії голів, по своєму технічному виконанню такого не часто можна побачити і в іграх команд вищої ліги. В другій половині гри далась в знаки краща фізична підготовка команди ГУДКУ , яка довела свою перевагу і завершила матч з рахунком 4:2.

На урочистому підведенні підсумків другого етапу V Спартакіади Львівщини серед команд державних службовців, команди були нагороджені кубками, грамотами ФСТ «Спартак», кожний учасник отримав сертифікат міжнародного олімпійського комітету.

В загальнокомандній першості (за підсумками всіх видів програми) вперше почесне ІІІ місце виборола команда Городоцького району, на ІІ сходинці п'єдесталу стала команда ЛОДА і І місце виборола команда ЛОЦЗ, яка дуже багато зусиль вклала в підготовчу частину , проводила тренування , відрізнялась високою організованістю та дисциплінованістю.

Ще раз вітаю від імені ФСТ «Спартак» всіх переможців та призерів. Бажаю всім міцного здоров'я і натхнення до подальшого спортивного вдосконалення.

Головний суддя V Спартакіади Львівщини серед команд державних службовців: Ігор Власенко.