16/10/2012 - Роберт Мартон: «Кумиром у боксі є Олександр Усик»

Попри свій зовсім юний вік цей спортсмен вже гучно заявив про себе не лише на українській, а й на європейській арені. Боксер із Мукачевого Роберт Мартон, який навчається у Львові своїми перемогами торує собі вершину на боксерський Олімп.

Відтак, 13-14 жовтня у польському Вроцлаві відбувся VI Міжнародний турнір з боксу «Полонія». Участь у ньому взяли дві команди з Польщі, дві команди з Чехії та Львівська команда боксерів. Представники ФСТ «Спартак» ДЮСШ «Фаворит» (тренер Купріян Гулей) зуміли привезти із Польщі чотири нагороди. У ваговій категорії 80 кг перемогу здобув Роберт Мартон. Медальний успіх свого партнера закріпили його товариші по львівській команді. Зокрема, золоту нагороду у категорії 75 кг виборов Тарас Негрибінчик, який переміг поляка, минулорічного призера чемпіонату Європи. Також боксери ДЮСШ «Фаворит» вибороли ще дві срібні нагороди. Їх володарями стали Олександр Далекорей (52 кг) та Андрій Умриш (50 кг). Тож нашу розмову із Робертом Мартоном ми розпочали з привітань та розпитали його про баталії «Полонії», а також кумирів у боксі .

-Роберте, вітаю із вдалим виступом у Вроцлаві. Чи легко далася перемога?
-Дякую за привітання. За вихід у фінал боксував із чеським боксером. У другому раунді мій суперник пропустив від мене болючі удари по печінці і не зміг далі продовжувати бій. Щоправда, варто зауважити, що чеський боксер виглядав доволі таки гідно. Перший раунд пройшов спокійно. А у фіналі боксувати не довелося, адже мій суперник знявся зі змагань. Щодо змагань, то вони пройшли на дуже хорошому організаційному та змагальному рівні. Нас нагородили хорошими Кубками та медальними нагородами. На цих змаганнях я, до речі, боксував у новій ваговій категорії і, як показали бої акліматизація у новій вазі пройшла для мене добре. Тому вважаю, що 80 кг для мене на даний момент є справді моєю вагою, в якій виступатиму найближчим часом і в Балаклаві, де через тиждень відбудеться Турнір найсильніших боксерів України 1997-1998 років народження. У Крим на Турнір найсильніших приїде багато боксерів з усієї України і саме за підсумками цього турніру тренер юніорської збірної України Валерій Хлистов формуватиме збірну команду України. За підсумками цих змагань перші та другі номери у своїх вагових категоріях будуть викликані на тренувальний збір...

-А хто є твоїм кумиром серед українських боксерів?
-З захопленням спостерігав за перипетіями Олімпіади в Лондоні, переживав за нашу українську боксерську збірну. Мені дуже сподобалися бої Олександра Усика. Саме він був до Олімпіади моїм кумиром, а після Олімпійських ігор я ще більше став захоплюватися його манерою ведення бою. Також подобається, як боксує Василь Ломаченко. Хлопці молодці, бо пройшли величезну підготовку і дуже успішно виступили на Олімпіаді прославивши України на цілий світ.

-Ти родом із Мукачевого, але навчаєшся у Львові. Як часто вдається бувати удома?
-По-різному, все залежить від навчального та змагально-тренувального графіку. Намагаюся раз на два тижні їхати додому до батьків. Інколи трапляється так, що по півтора місяці не буваю удома. Це тоді, коли їжджу по навчально-тренувальних зборах. Тому удома буває не дуже часто, а якщо й приїжджаю, то лишень на один-два дні.

-Таке «життя на колесах» ще не набридло?
-Та ні, не набридло. Усе гаразд, задоволений усім і хочу досягти у боксі вершин: здобути багато яскравих і красивих перемог.

Розмовляв Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ'ЯК