16/03/2016 - Як тобі живеться, спортивна школо?

 

Як тобі живеться, спортивна школо?

За останній час в нашому житті відбулося доволі багато змін у багатьох сферах. Не оминули вони і галузь спорту. Серед головних варто зазначити процеси децентралізації розподілу бюджетних коштів. Ми вирішили зустрітися з директорами наших спортивних шкіл аби довідатися з перших уст, як їм живеться в нинішніх умовах, які їх плани на майбутнє, які очікування і настрої домінують. Усім їм ми поставили декілька запитань, що стосувалися головних досягнень, основних проблем, найближчих планів, оцінки тих змін, які відбуваються.

 

Галина Гев'як - директор ДЮСШ «Фаворит»

 

Які основні досягнення очолюваної Вами школи у 2015 році? Що вдалось зробити, а що - ні?

 

У 2015 р. не дивлячись на відсутність фінансування на навчально-спортивну роботу у школи були певні спортивні досягнення:

у відділенні легкої атлетики Мацкевич О. виступав на чемпіонаті Європи серед молоді, який проходив у липні місяці в м. Таллінн (Естонія), де посів 5 місце в естафеті;

у відділенні сучасного п'ятиборства спортсмени  неодноразово брали участь у чемпіонатах України. Так, молода спортсменка Клуннікова Ольга, яка лише з осені прийшла в нашу школу, разом з колишньою вихованкою школи Войною Русланою на чемпіонаті України серед ДЮСШ, що проходив в грудні місяці у Харкові, здобули золоті медалі у командному заліку.

За підсумками виступів своїх вихованців, які починали виступати за нашу ДЮСШ, а тепер представляють товариство «Спартак»,  тренеру Роговенко Наталії Миколаївні у 2015 році було присвоєно звання  заслужений тренер України;

у відділенні боксу - спортсменка Некрутова Катерина двічі ставала бронзовою призеркою чемпіонату України серед молоді, а Білинець Владислав посів 3 місце на чемпіонаті України серед юніорів. Також колишній вихованець школи, який на даний час представляє товариство «Спартак» - Мартон Роберт, виборов срібну медаль чемпіонату Європи у ваговій категорії 91 кг;

у відділенні стрільби з лука Струк Мар'яна стала другою на чемпіонаті України серед молоді в командному заліку, а Філяс Ярослав виборов срібло на Кубку України;

у відділенні карате-кіокушинкай вихованці нашої школи ставали переможцями та призерами чемпіонатів України, також провідні спортсмени брали участь у чемпіонатах Європи: Лемішко Богдан в програмі куміте став бронзовим призером на чемпіонаті Європи серед юнаків, що проходив у Варшаві, а на чемпіонаті Європи, який відбувся у м. Тарновські-Гори (Польща) Король Юлія в програмі ката стала другою. Слинько Максим і Палій Северин посіли 3-тє місце.

у відділенні кікбоксингу за версією WPKA спортсмени неодноразово ставали переможцями та призерами чемпіонатів України. Так, Наконечний Максим, Лавріненко Валерій, Горленко Юрій, Кучинський Анатолій, Грицьків Юрій, Чичкань Ганна займали найвищу сходинку п'єдесталу.

 

Основні проблеми, які стримують розвиток Вашої школи. Шляхи їх вирішення.

Основна проблема - це відсутність своєї бази. І найважливіше - це відсутність фінансування на спортивну роботу, а саме на відрядження спортсменів на змагання. У зв'язку з цим, на змагання змогли виїжджати лише ті спортсмени, фінансування яких взяло на себе обласне управління спорту (а це тільки збірники області), або батьки. Інші перспективні діти, які за своїми результатами заслуговували виступати на всеукраїнських змаганнях та в турнірах і представляти наше місто, не змогли виїхати на ці змагання по причині відсутності коштів. Адже основним показником роботи ДЮСШ є участь учнів школи у змаганнях різних рангів. При нинішніх зарплатах та високих цінах на транспортні послуги для багатьох сімей відрядження дітей на змагання є нереальним.

 

Що потрібно буде зробити у 2016 році. Ваші плани.

 

У 2016 році ми плануємо взяти ще одного тренера з боксу, щоб укріпити відділення. Всі наступні плани школи впираються у фінансування. Без чіткої картини фінансування на 2016 рік, говорити про  перспективу розвитку не має сенсу.

 

Ваші кращі спортсмени.

Мацкевич Олексій, Голіней Андрій - легка атлетика;

Струк Мар'яна,  Філяс Ярослав - стрільба з лука;

Некрутова Катерина, Білинець Владислав - бокс,

Ільків Валентин, Зубач Андрій, Клуннікова Ольга, Малюга Данеїл - сучасне п'ятиборство;

Загорбенський Любомир, Слинько Максим, Палій Северин, Лемішко Богдан, Король Юлія, Пришляк Анастасія - карате-кіокушинкай;

Наконечний Максим, Кучинський Анатолій, Корнєєв Артем, Рабець Андрій - кікбоксинг.

 

Кращі спортсмени які виховувались у ДЮСШ «Фаворит», а тепер виступають за ФСТ «Спартак»

ДЮСШ «Фаворит» за час свого існування  виховала спортсменів,  які добились високих результатів і представляють нашу державу на міжнародних змаганнях . Це такі як :

Федечко Юрій (сучасне п'ятиборство) - 5 місце на Юнацьких Олімпійських іграх в Сінгапурі - 2010 р., чемпіон  Європи 2009 р. та 2010 р., 6 місце на чемпіонаті Світу 2012 р.,  срібний призер чемпіонату Європи 2013 р., чемпіон Європи  2015 р.  На даний час Юра виборює право стати учасником Олімпійських ігор в  Ріо-де-Жанейро.

Серед жінок з сучасного п'ятиборства  на міжнародних змаганнях також є вихованки нашої школи. Це - Пермикіна Валерія, яка посіла 5 місце на чемпіонаті Світу 2013 р., неодноразова учасниця чемпіонатів Європи, зараз  також виборює ліцензію на участь в Олімпіаді.

Мартон Роберт (бокс) - чемпіон світу 2013 р.  серед юніорів, бронзовий призер чемпіонату світу 2014 р. серед молоді, учасник ІІ Юнацьких Олімпійських ігор 2014 р., срібний призер чемпіонату Європи 2015 р. серед молоді.

 

Які перспективи у спортсменів, які демонструють високі результати на міжнародній арені, їх розвитку і зростання у 2016 році?

 

Для спортсменів, які показують високі результати на міжнародній арені необхідне надання коштів на харчування, проведення НТЗ, хороша екіпіровка та медико - відновлюючі заходи. У 2015 році на ці статті видатків  кошти не виділялись. Тому вирішення цих питань на даний час лягло повністю на батьків, або самих спортсменів. Школа в змозі платити тренеру тільки зарплату, тому говорити про перспективу розвитку і зростання  зараз важко.

 

Чи легше стало Вам працювати після переходу на фінансування з бюджету міста?

 

Після переходу на фінансування з бюджету міста працювати стало важче. Фінансування на навчально-спортивну роботу відсутнє, а це є основою для розвитку спорту. Школа тримається тільки на оплаті заробітної плати.

Місто профінансувало у 2015 році одне змагання (Кубок м.Львова з сучасного п'ятиборства) і виділило 15 тис. грн. на спортивний інвентар. На 2016 рік місто обіцяє виділити кошти на оплату оренди спортивних залів для занять спортсменів. Але чомусь витрати на змагання взагалі не беруться до уваги. Якщо в минулі роки виділялись хоч невеликі, але кошти на змагання і можна було мотивувати тренерів  за досягнення в роботі хоча б невисокою, але премією, то при переході на бюджет міста це стало неможливим.

            Дуже б хотілося, щоб місто звернуло на це  увагу і включало в бюджет спортивних шкіл кошти на відрядження учнів на змагання, хоча б для провідних спортсменів.

 

Людмила Чубаєва - директор ДЮСШ «Верховина»

Які основні досягнення очолювальної Вами школи у 2015 році? Що вдалося зробити, а що ні?

Наша школа - це школа ігрових видів спорту: регбі, волейбол, волейбол пляжний, баскетбол, бадмінтон, гандбол і футбол.

У 2015 навчальному році спортсмени ДЮСШ приймали участь у багатьох змаганнях різного рівня (чемпіонатах Європи, України, міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних змаганнях) і досягли високих результатів, зокрема ставали переможцями та призерами цих змагань. Що стосується досягнень в окремих видах, то на сьогодні ми маємо таку картину.

Регбі. Минулого року наша команда виборола друге місце у чемпіонаті України, а у змаганнях з регбі - 13 ми стали четвертими. П'яте місце ми посіли в чемпіонаті України з регбі - 15 супер ліга і шосте - в чемпіонаті України з регбі - 7 супер ліга.

Восьмеро наших учнів у складі молодіжної збірної України взяли участь в чемпіонаті Європи з регбі-15 (U-20), де посіли четверте місце.

Волейбол пляжний. Поки що нашій команді важко конкурувати з кращими представниками цього виду спорту в Україні. Зокрема, ми зайняли лише тринадцяте місце в чемпіонаті України серед дівчат з пляжного  волейболу; аналогічний результат показала і команда наших юнаків. Також тринадцятими ми стали на відкритому Кубку Києва. Ще скромнішим виявився наш показник у таких змаганнях як Кубок України серед дорослих - лише 25 місце. Дещо кращим виявився наш результат на зимовому чемпіонаті України в залах серед дівчат 2000 р.н., де ми стали восьмими.

Минулого року ми взяли участь у міжнародному турнірі в м.Перемишль (Польща), де посіли друге місце.

Значно краще ми виступаємо на змаганнях обласного рівня. Тут наша команда регулярно виборює високі місця. Зокрема, команда наших юнаків 1998 р.н. стала чемпіоном області. Також ми виграли Кубок Львівської області серед дорослих. Потішили і наші спортсменки. Вони стали віце-чемпіонами області у змаганнях серед дівчат 1999 - 2000 р.н.

Волейбол. У минулому році команда наших дівчат стала чемпіонами області та переможцями Універсіади Львівщини. Успішно виступили наші дівчата і у вищій студентській лізі чемпіонату України, де стали другими. Не пасуть задніх і наші юнаки. Їх команда стала чемпіоном спортивних ігор Львівщини. Добрі результати демонструють і дорослі. Зокрема, чоловіча  волейбольна команда «Булава -Спартак» посіла ІІІ місце у вищій аматорській лізі чемпіонату України, а жіноча команда ввійшла у фінальну вісімку на Універсіаді  України, де посіла шосте місце.

Є у нас певні досягнення і на турнірах різного рівня. Зокрема, наша команда стала переможцем відкритого чемпіонату Івано-Франківської області з волейболу серед дівчат, виграла міжнародний Фестиваль спорту у м.Жешув (Польша), виборола друге місце на Всеукраїнському турнірі пам'яті Білоуса В.І. в Кам'янець-Подільскому.

Бадмінтон. Успіхи нашої школи в бадмінтоні пов'язані з такими спортсменами, як Алтунян Р., Артьомова А., Гуркало В., Шаргородський Д., Чакалов О. Сьогодні мені дуже приємно повідомити, що наш Роман Алтунян виборов місце в збірній  команді України і в березні поїде на чемпіонат Європи серед юніорів, що відбудеться в м.Любліні (Польша). Роман вже давно тішить нас хорошими і стабільними результатами. Зокрема, минулого року він виборов другі місця в одиночному розряді та у парі на чемпіонаті України серед юнаків, а у змішаній парі став бронзовим призером. Також бронзовим призером чемпіонату України серед молоді став Чакалов О.

Лідером серед жінок є Артьомова А., яка минулоріч двічі ставала п'ятою на чемпіонаті України серед спортсменів 1999 р.н. (в парі та в змішаній парі), а в особистому заліку посіла дев'яту сходинку. Серед дорослих добре виступають Гуркало В. та Шаргородський Д. Гуркало В. став четвертим у вищій лізі чемпіонату України та дев'ятим в особистому заліку на чемпіонаті України. На цих же змаганнях Шаргородський Д. виборов четверте місце у змаганнях пар та двічі ставав дев'ятим (в особистому заліку та в змішаній парі).

Беруть участь наші спортсмени і в різноманітних турнірах. Зокрема, Чакалов О. став переможцем Всеукраїнського передноворічного турніру у Харкові, Алтунян Р. зайняв п'яте місце в рейтинговому турнірі в м.Тренчин (Словаччина), а Гуркало В. став дев'ятим в міксі на Гран Прі Європи.

Наша баскетбольна команда стала переможцем зональних змаганнях чемпіонату України вищої студентської ліги серед жінок та виборола путівку у фінальну частину змагань. Також вони після першого кола чемпіонату України вища ліга серед жінок займають у своїй групі друге місце.

Поступово набирають досвіду наші футбольні команди. Серед найбільших здобутків минулого року можна назвати перемогу у Всеукраїнському турнірі з футболу «Легенди Спартака» серед дітей 2005 р.н., третє місце на цьому ж турнірі нашої команди у віковій групі 2006 р.н. та четверте місце  у Всеукраїнському турнірі «Юний спартаківець» 2001-2003 р.н.     

Минулого року двом вихованцям нашої школи було присвоєно звання майстра спорту: Остапу Грищенку (регбі) та Роману Алтуняну (бадмінтон). Звання кандидата в майстри спорту присвоєно  4 учням з регбі, 6 учням з волейболу та одному учневі з бадмінтону.

19  учнів нашої школи є кандидатами  та членами збірних команд України. Зокрема, з регбі - 13 чоловік, з бадмінтону - 6 чоловік. Тому цілком закономірно ДЮСШ «Верховина» за підсумками  роботи минулого року посіла ІІ місце в рейтингу серед ДЮСШ Центральної Ради ФСТ «Спартак».

Основні проблеми, які стримують розвиток Вашої школи. Шляхи їх вирішення?

Основною проблемою, що стримує розвиток нашої спортивної школи є відсутність фінансування на навчально-спортивну роботу, а саме - відрядження на змагання, навчально - тренувальні збори, придбання спортивного інвентаря, фінансова підтримка ведучих спортсменів, придбання необхідних фармакологічних препаратів та інше. На сьогоднішній день без цих складових на високі результати розраховувати не доводиться. Ще однією проблемою, яка гальмує розвиток школи є відсутність своєї спортивної бази.

Що потрібно буде зробити у 2016 році. Ваші плани?

Реалізація наших планів повністю залежить від наявного фінансування. Будуть кошти - будуть реалізовані наші плани. Жіноча волейбольна команда зможе заявитися у вищу лігу регулярного чемпіонату України, покращаться результати команд з регбі, баскетболу, бадмінтону, волейболу пляжного. Отже, реалізація наших планів буде  пропорційна коштам виділених управлінням молоді та спорту Львівської міської ради.

Ваші кращі спортсмени.

У бадмінтоні - Алтунян Р., Гуркало В.,  Шаргородськай Д., Чакалов О.

В пляжному волейболі - Цмокович Анна, Петриняк Вікторія.

В регбі - Тарасенко М., Кириченко В., Серафин Ю., Серафин Є., Грищенко О., Боднар Р., Чеховський П.

В баскетболі - Скакаліна Катерина, яка є  найрезультативнішим нашим гравцем, Зволяк Анжеліка, Ковалик Ольга, Петрик Романа, Притуляк Оксана.

У волейболі - Чернявська Катерина, Переста Дарія, Малярчук Ганна, Григоренко Вікторія, Совтус Вікторія, Лис Ірина, Коваль Анастасія

Чи стало легше працювати після переходу на фінансування з бюджету міста?

Після переходу на фінансування з бюджету міста працювати стало важче. Відсутність фінансування на навчально-спортивну роботу унеможливлює ефективність роботи спортивної школи і зводить нанівець результати здобуті у попередні роки. В 2015 році з бюджету міста було виділено 15 тис. гривень на інвентар та на два спортивні заходи (відкритий чемпіонат м. Львова з волейболу пляжного та Всеукраїнський  турнір з футболу «Легенди Спартака»). Це все місцеві змагання. А витрати на відрядження спортсменів на змагання високого рангу (чемпіонати та Кубки України, міжнародні та всеукраїнські змагання), не фінансуються взагалі і не передбачені на 2016 р. Хоча  це є основною складовою  спортивної школи і спорту загалом. З таким підходом ми повністю знищимо дитячий спорт та спорт вищих досягнень. Складається враження що місто не зацікавлене в появі та подальшому зростанні професійних спортсменів, які на даний час гідно представляють м.Львів та Україну загалом на престижних міжнародних змаганнях та, будемо сподіватися, на Олімпійських іграх.

 

Ярослав Склярський - директор СДЮШОР «Спартаківець»

2015 рік був багатим на всеукраїнські та міжнародні змагання. Завдяки державній підтримці (субвенції), яка була виділена нашій школі, провідні вихованці школи змогли взяти участь у змаганнях різних рівнів. Особливо слід виділити виступи наших дівчат.

Серед молоді та дорослих домінують  Кіт Тетяна (вагова категорія до 55 кг, тренери Пукіш М. та Скобельський О.), Лавренчук Тетяна (вагова категорія до 58 кг, тренери Мельник С. та Скобельський О.), Горішна Ліля (вагова категорія до 53 кг, тренери Мілехін А. та Раковський В.).

            Кіт Тетяна, ставши чемпіонкою України серед жінок, здобула бронзову нагороду на чемпіонаті світу в Лас-Вегасі, (05-14.09.15, США, м.Лас-Вегас), на Перших Європейських іграх (14-17.06.15., Азербайджан, м. Баку) зайняла 5 місце.

Горішна Ліля - чемпіонка України серед жінок та молоді до 23-х років. На Перших Європейських іграх зайняла 5 місце, а на чемпіонаті Європи  серед молоді  здобула золото.

Лавренчук Тетяна на чемпіонаті  України до 23 років зайняла 2 місце, також другою стала Тетяна на Перших Європейських іграх в Баку. На даний час проходить реабілітацію після проведеної операції на коліно.

Вихованка трускавецької школи боротьби, спартаківка Гусяк Ірина (вагова категорія до 58 кг, тренер Білас П.Л.) на даний час проживає в Києві і тренується під керівництвом свого чоловіка Сурженка В.В. Ірина на чемпіонаті  України посіла 3 місце, а на Кубку України стала чемпіонкою.

Лідером серед юніорок є Лівач Оксана (вагова категорія до 44 кг, тренери Кравченко М. та Скобельський О.З.), яка є чемпіонкою України, бронзовим  призером чемпіонату  Європи  та світу серед юніорок (вагова категорія до 48 кг).

Остапук Ірина (тренери Палій І. та Раковський О.) стала чемпіонкою країни серед юніорів (вагова категорія до 55 кг) та посіла 11 місце на чемпіонаті Європи. На чемпіонатах України серед молоді та жінок (вагова категорія до 60 кг) виборола бронзову нагороду.

Остапук Анастасія (тренери Палій І. та Раковський О.) здобула бронзову нагороду  на чемпіонаті України серед юніорок.

Серед кадеток лідером є Лисак Ангеліна (вагова категорія до 60 кг, тренери Кушнір А. та Скобельський О.З.). Ангеліна на протязі року виграла майже  усі змагання, зокрема: чемпіонат України, чемпіонат Європи та чемпіонат світу. Лише на Кубку України серед жінок і на чемпіонаті України серед юніорок  в Івано-Франківську виборола 5 місце. Усі свої перемоги здобула коронним прийомом (кидок відворотом). Відмінний результат, але треба працювати над удосконаленням своєї тактичної підготовки, адже суперниці не сплять.

Чемпіонкою України стала Загайська Ольга (вагова категорія до 46 кг, тренери Ткачишин С. та Раковський О.). В серпні на  чемпіонаті Європи  в Сербії здобула бронзову медаль, а на чемпіонаті світу зайняла 10 місце.

Ще одна наша кадетка - Демко Христина (тренери Вуйцік Я. та Скобельський О.) на чемпіонатах України, серед кадетів посіла друге місце, а серед юніорів - третє місце. Христина - бронзова медалістка  Кубку України, на чемпіонаті світу стала шістнадцятою. Ользі та Христині треба більше приділяти уваги  психологічній підготовці.

Вихованка тренера Біласа П.Л., корінна спартаківка Колос Мар'яна -призерка чемпіонатів Європи та світу серед кадеток 2014 року,  у зв'язку з травмою плеча виступала лише на чемпіонаті України серед юніорок де зайняла 6 місце. Бажаю їй якнайшвидше одужати і продовжити тішити нас своїми результатами.

Добре зарекомендувала себе Вольська Соломія (тренери Кушнір А. та Скобельський О.). Соломія здобула звання чемпіонки України серед спортсменів до 23 років, стала срібним  призером чемпіонату України серед юніорів. На чемпіонаті Європи до 23 років у Польщі посіла 8 місце, а у Кубку Європи у Москві в командному заліку зайняла 2 місце. Впевнений, що Соломія досягне ще кращих результатів.

На чемпіонатах України серед дівчат добре виступили вихованці тренерів Ткачишина С. та Раковського О. Вовчак Романа (вагова категорія до 62 кг) та Чудик Оксана. Романа стала чемпіонкою України серед молодших кадетів та бронзовим призером серед кадеток (у ваговій категорії до 56 кг); Оксана виборола третє місце у чемпіонаті України серед молодших кадеток.

Серед чоловіків найкращим борцем в Україні я вважаю скромного, але талановитого Василя Шуптара. На чемпіонаті України в Харкові Василь посів друге місце. В Баку, на Перших Європейських іграх, здобув бронзу, а на чемпіонаті світу в Лас-Вегасі також став третім.  Василь є кандидатом на участь у Літніх Олімпійських  Іграх  2016 року.

Серед перспективних борців слід відзначити Джелему Артема (тренери Малярчук М. та Глібенко В.) та Біласа Павла (тренери Білас П. та Первачук В.). Артем на Кубку України виборов бронзу, а на чемпіонатах України серед молоді до 23 років та серед юніорів обидва рази ставав п'ятим. Павло у ваговій категорії 96 кг на Кубку України посів сьоме місце. За останній час він тричі ставав переможцем на міжнародних турнірах в Херсоні, Словаччині та Польщі (серед кадетів). На престижному турнірі О.Медведя зайняв третє місце.

Назвіть основні проблеми. Основною проблемою для школи є недостатнє фінансування навчально - тренувальної роботи та оплати роботи тренерів. Це змушує нас до пошуку додаткових джерел прибутку, що у свою чергу негативно відображається на ефективності роботи тренерів та результатах наших спортсменів.

Серед інших проблем я б назвав брак спеціалізованих залів з вільної боротьби у м. Львові та області, а також низький професійний рівень випускників ЛДУФК.

Шляхи вирішення проблем. На мою думку, у школах, які мають вищу категорію із відповідними високими спортивними результатами заробітна платня тренера має бути збільшена як мінімум до 8 тис. гривень. Без належної фінансової підтримки дуже важко втримати перспективних спортсменів. Потрібно шукати спонсорів, яким було б економічно вигідно вкладати кошти у професійний спорт.

Для вирішення проблем зі спортивними залами потрібно створити програму розвитку вільної боротьби в області та залучити для цього кошти обласного та місцевих бюджетів. Слід активізувати роботу із міжнародними благодійними організаціями, які надають грантову допомогу. Для підвищення рівня підготовки майбутніх працівників, їх слід більш активно залучати до співпраці із спортивними школами (суддівство змагань, тренерські семінари, тренерська практика, агітаційна робота у загальноосвітніх школах).

Для покращення спортивно-навчальної роботи плануємо проводити спортивні змагання серед дітей різних вікових груп, щоквартально проводити семінари для тренерів, покращити селекційну роботу серед дітей.

На завершення хочеться подякувати тренерам, які активно працюють зі спортсменами, зокрема Біласу П.Л., Бирці А.Б., Крочаку О.І, Кушніру А.В., Ткачишину С.І., Вуйціку Я.П., Міщенку Ю.К., Борисенко В.І., Раковському О.Г., Глібенку В.В., Скобельському О.З. та  віце-президенту федерації вільної боротьби Стадніку А.В. за матеріальну підтримку спортсменів, допомогу в організації та проведені змагань.

 

Таким чином, підводячи підсумки наших інтерв'ю, слід зазначити, що Львівщина багата на спортивні таланти. Практично в усіх школах, з усіх видів спорту, що там культивуються, є талановита молодь, яка демонструє хороші результати, іноді світового рівня. Однак головною проблемою, яку назвали усі без винятку тренери, є неналежне фінансування. Особливу тривогу викликає той факт, що після проведення децентралізації у розподілі бюджетних коштів, ситуація за одностайною оцінкою тренерів лише погіршилась. Це при тому, що обласні, міські, районні бюджети отримали серйозне фінансове поповнення в результаті перерозподілу грошових потоків між центром і місцевими бюджетами. Будемо сподіватися, що керівництво органів місцевого самоврядування, депутатський корпус усвідомлюють соціальну важливість фізичної культури, а також  спорту вищих досягнень для утвердження престижу нашої держави на міжнародній арені і не допустять знищення тих багатих спортивних надбань і традицій, які має наше місто.