01/05/2013 - Владислав ГУРКАЛО: «Сподобався рівень бадмінтону в країнах Азії»

У Львові завершилася Універсіада Львівщини з бадмінтону. Студенти Львівського державного університету фізичної культури Владислав Гуркало та Христина Джангобекова (обоє представляють Львівське ФСТ «Спартак», ДЮСШ «Верховина») зуміли зійти на медальний пєдестал. Зокрема, Гуркало посів перше місце в одиночному розряді, тріумфував у парному розряді та не мав рівних у змішаній парі. Тож Владислав зробив висловлюючись футбольною термінологіє такий собі своєрідний золотий бадмінтонний хет-трик. Про свій виступ на Універсіаді, навчання в ЛДУФК, шлях у бадмінтон, а також майбутні змагання та неспортивне життя Владислав Гуркало розповів «СПОРТИВЦІ».

Змінювати вид спорту не планував і не планую

-Які твої враження від Універсіади?

-Перемагати завжди приємно, але було трохи не приємно через те, що головні конкуренти травмувалися і не змогли дати повноцінну відсіч, бо чим важчий бій тим приємніша перемога.

-Що допомогло налаштуватися на перемогу?

-Рівень бадмінтону у студентів із Львівської області не високий. Тому було не надто важко налаштуватися на перемогу. Як вже згадував, що останні конкуренти не змогли повноцінно виступити через отримані травми, тому і налаштовуватися особливо не було потреби.

-Як готувався?

-Підготовка до цієї Універсіади проходила дуже довго. Довелося тренуватися зі збірними молодіжної та національної команд України. А перед цим був виступ на чемпіонаті Європи, який досить добре загартував мої сили  на перемогу.

-Із ким спарингував?

-Зазвичай, тренування проходять у парі з Христиною Джангобековою, Андрієм Паніним та Назаром Палюхом.

-Скільки разів на день тренуєшся?

-На день тренуюся по дві години, бо більше тренуватися немає можливості. Хоча тих тренувальних годин, щоб виступати на українському рівні для мене  цілком достатньо. А от щоб виступати на міжнародному стартах, де рівень спортсменів є значно вищим, то цього, звісно, замало.

-А як ти потрапив у бадмінтон?

-Моя мати є тренером із баскетболу, але так склалося життя, що вона перейшла у бадмінтон. Тому, відповідь на запитання, як мене доля занесла у цей спорт стає більше ніж очевидним.

-Якщо б у тебе була можливість змінити вид спорту на інший, який би обрав?

-Змінювати вид спорту не планував і не планую, бо він мені цілком підходить.  У бадмінтоні мені імпонує те, що це особистий вид спорту, де ти не залежиш від цілої команди, як це є у командних видах спорту. Ти сам собі господар власного результату. Ніхто не заважає тобі і ти нікому не на заваді. Також добре те, що у програшах немає кого звинуватити крім себе. А це досить добре виховує стійкість характеру та самодисципліну.

-Як вдається поєднувати навчання з тренуваннями та грою?

-Навчаюся на другому курсі Львівського державного університету фізичної культури, на факультеті фізичного виховання. Тренування, зазвичай, у нас проходять лише ввечері, тому проблем із поєднанням навчання та спорту фактично не виникає. Хоча іноді вранці треба сходити в тренажерний зал, але викладачі досить лояльно та з розумінням ставляться до нас та знаходять альтернативні варіанти для відпрацювання пропущених уроків.

-До яких змагань готуєшся зараз?

-17 травня, у Вінниці проходитиме перша  ліга з бадмінтону. Це будуть командні змагання, на яких я представлятиму рідне місто, Вінницю.  Згодом нас чекають своєрідні літні канікули.

-Яку ціль ставиш перед собою на Вінницьку лігу?

-(Усміхається). Ціль лише одна – здобути перше місце, інших місць просто не може бути.

Кожного дня читаю Біблію та релігійну літературу

-У яких країнах найбільше до вподоби виступати на змаганнях?

-Дуже сподобався рівень бадмінтону в країнах Азії, зокрема, у Японії. У цих державах змагання з бадмінтону проходять дуже видовищно, цікаво та на достатньо високому рівні. Проте, мені вдалося бути лише на молодіжному чемпіонаті світу, після якого виникло велике бажання  потрапити і на дорослий чемпіонат світу та подивитися, який рівень там. Дуже шкода, що через надто щільний графік змагань не встиг познайомитися ближче з культурами та побутом тих країн, у яких довелося виступати. Сподіваюся така нагода у майбутньому точно ще буде.

-Які привозиш сувеніри з закордонних поїздок?

-Зазвичай, це якісь дрібнички, на кшталт брелоків та магнітиків на холодильник. У арсеналі сувенірної продукції також маю багато футболок. Знову ж таки купити якийсь кращий та цінніший подарунок не вистачає часу, бо для цього треба трохи заглибитися в місто та тутешні ринки та  сувенірні крамнички. Отож, довелося вибирати з того, що було поруч біля спортивного комплексу де проходили змагання.

-Чим займаєшся окрім бадмінтону?

-Окрім цього спорту, займаюся ще й іншими видами такими, як баскетбол, футбол та волейбол. Також серед моїх хобі є налаштування музичних інструментів для  церковних концертів. Це таке собі технічне захоплення, яке мені добре дається. Також після школи почало подобатися читати різноманітні книги, чомусь цього бажання у школі у мене не було. Зараз, кожен день читаю Біблію та релігійну літературу. У цих книгах завжди можна знайти відповіді на запитання, які стосуються життя. Якщо мене цікавить якесь питання і не можу знайти на нього відповідь, то в Біблії відповідь завжди знаходиться.

-Як налаштовуєш себе перед поєдинком?

-Методи налаштування є традиційними і їх застосовує чи не кожен спортсмен. Перш за все, це молитва до Бога, бо без нього ми, ані до порога, як кажуть. Другим способом налаштування є прослуховування улюбленої музики.
 
-Які поєдинки даються легше: сам-на-сам, у парі чи змішані пари?

-Улюбленими є пари та змішані пари. Мабуть це тому, що в цих розрядах довелося багато тренуватися, тому в них і легше.

-Де любиш відпочивати?

-Найкраще відпочивається на теренах рідної Вінничини в колі друзів та рідних.

-Яка твоя мрія?

-Виконати всі сподівання, які Бог дав на моє життя. Воно, як і в кожної людини не просте, але я впораюся. Також прагну взяти від життя максимум усього, що можна.

Розмовляла Юлія ВІЛЬХОВСЬКА, http://galsports.com (За матеріалами Всеукраїнської газети «Спортивка»)