28/04/2013 - Ірина ГУСЯК: "Я відчувала підтримку "Спартака", і готова була їхати на Європу за першим місцем"

В Івано-Франківську урочисто привітали призерку чемпіонату Європи з вільної боротьби Ірину Гусяк. Вона виборола бронзову медаль на змаганнях у грузинському Тбілісі.

Ірину Гусяк вітали у приміщенні обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Його директор виконавчої дирекції відділення фонду Ігор Якимів допомагає спортсменам ФСТ «Спартак», а Ірина Гусяк представляє комплексну центральну дитячо-юнацьку спортивну школу фізкультурно-спортивного товариства «Спартак».

«Я відчувала підтримку «Спартака», і готова була їхати на Європу за першим місцем, — розповідає майстер спорту міжнародного класу Ірина Гусяк. — Це був мій перший виступ на дорослій арені. З деякими суперницями я вже до цього зустрічалася, і знала, якими прийомами вони володіють. Першою суперницею в мене була француженка, я в неї виграла. Далі я вийшла на призеркою чемпіонату світу Аліною Седоковою з Білорусі. За третє місце я боролася з суперницею з Польщі».

Ірину Гусяк тренує Орест Скобельський, майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер України. «Ми працюємо разом вже 10 років, — каже тренер. — Потихеньку від перших дитячих перемог дійшли до дорослого міжнародного рівня. Не скажу, що цей результат оптимальний, бо я вважаю, що вона мала боротися у фіналі і перемагати. Були невеликі огріхи. З француженкою вона була трохи скутою, а вже з білорускою боролася доволі впевнено, чітко розібралася з нею. А вже за вихід до фіналу з грецькою спортсменкою вона перемогла період, чекала помилки суперниці, а судді вирішили дати попередження з балом. Можливо, це було трохи неправильне налаштування на бій, хоч і гречанка — це учасниця олімпійських ігор».

Ірина Гусяк отримала премії від начальника обласного управління спорту Мирослава Карабіна таІгоря Якиміва. Вага до 55 кг є олімпійською, тож спортсмен, який тут виступає має підвищену відповідальність за результат. На Ірину Гусяк у цьому змагальному році ще чекають кілька над відповідальних стартів. Спершу це буде всесвітня універсіада в Казані, а потім — чемпіонат світу.

За матеріалами sport.if.ua