16/04/2013 - Роберт МАРТОН: «Переглядаю бої Олександра Усика, який є моїм кумиром у боксі»

На чемпіонаті України з боксу серед юніорів, який нещодавно завершився у Харкові уродженець Мукачевого Роберт Мартон (вагова категорія до 80 кг), який є студентом Львівського училища фізичної культури та представляє Львівське ФСТ «Спартак» (ДЮСШ «Фаворит») став чемпіоном України. Тож ми привітали Роберта Мартона з перемогою та розпитали про наступні змагання, кумирів у боксі, дружбу з Іваном Ільницьким та плани на майбутнє. 

-Роберте, вітаю з перемогою на чемпіонаті України. Як пролягав твій шлях до перемоги? 

-Дякую, за вітання. У моїй ваговій категорії до80 кгзмагалося 15 боксерів. Загалом провів три поєдинки, хоча мав провести у сумарній кількості чотири бої. Щоправда, з першого поєдинку мій опонент знявся. У першому бою переміг у третьому раунді за явною перевагою. Другий поєдинок теж переміг у третьому раунді. Моїм противником був боксер з Києва. У фінальному бою переміг представника Луганщини Романа Науменка – 14:4. 

-А як охарактеризуєш сам чемпіонат. Що відрізнялося цьогорічний чемпіонат України з боксу від, скажімо, минулорічного?

-Цьогорічний чемпіонат України з боксу став рекордним за кількістю учасників. У деяких вагових категоріях було дуже багато боксерів – 30-40 спортсменів! Самі ж змагання пройшли на дуже високому рівні. За усіма поєдинками уважно спостерігав головний тренер збірної України серед юніорів Валерій Хлистов. Опісля чемпіонату України всі найперші номери у своїх вагових категоріях вирушають на двотижневий тренувальний збір в Крим, в Алушту, де готуватимемося до Міжнародного турніру з боксу Кубок пам’яті президента Гейдара Алієва, який відбудеться у столиці Азербайджану, місті Баку. Турнір у Баку буде хорошою можливістю проявити себе перед прийдешнім чемпіонатом Європи. Щодо турніру у Баку, то він обіцяє бути доволі сильним та представницьким. До речі, збірна України кожного року бере участь на цьому турнірі.

-Повернімося до чемпіонату України. У твоїй ваговій категорії було 15 боксерів. А на скільки твої суперники були тобі відомими?

-Перший суперник, з яким довелося боксувати був абсолютно для мене незнайомим. А от у другий суперник киянин був мені відомим, адже зустрічався з цим боксером на чемпіонаті України у попередньому році. Тоді, до речі, як і тепер мені вдалося його перемогти. А з Романом Науменком, з яким боксував у фіналі також раніше зустрічався на турнірі в Артемівському три місяці тому. 

-В одному з інтерв’ю ти казав, що твоїм кумиром є Олександр Усик. А чи слідкуєш за його виступами у лізі WSB, в якій Усик виступає у складі команди «Українські отамани»?

-Так, звісно, що слідкую. Олександр Усик як був, так і залишається моїм кумиром. Дуже за нього переживаю, коли він боксує. Іноді трапляється так, що їду на змагання, або на тренувальні збори у поїзді і не маю можливості переглянути його бої. У такому разі, коли приїжджаю додому обов’язково в інтернеті переглядаю бої Усика . 

-А особисто спілкувався з Олександром Усиком?

-З Усиком особисто спілкувався, коли я готувався до чемпіонату Європи в Грозному. Тоді ми перебували на тренувальних зборах, де був також присутній Олександр Усик. Тоді мені вдалося не лише в нього взяти автограф, а й з ним поспілкуватися. 

-У всесвітній серії боксу за команду «Українські отамани» також виступає Іван Ільницький, який, як і ти родом із Закарпаття. Чи знайомий ти з ним?     

-З Іваном Ільницьким знайомий особисто. Недавно з ним спілкувався. Дуже радий з того, що він гарно виступає та проводить свої поєдинки. Тому за боями Івана Ільницького також стежу. Дуже приємно, що мій земляк виступає на рівні наших українських олімпійців, таких як, Усик, Ломаченко, Берінчик. 

-У майбутньому хотів би спробувати свої сили у Всесвітній серії боксу?

-Звісно, що хотів би. Адже це буде показувати мій високий рівень. Однак для цього треба постійно працювати на тренуваннях, змаганнях та доводити, що в майбутньому зможу виступати на такому високому рівні як WSB.

Розмовляв Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБЯК