09/04/2013 - Віктор ПЕРВАЧУК: «Універсіада принесла багато позитивних емоцій»

Впродовж 5-8 квітня у Львові вирували баталії XI літньої Універсіади України з вільної та греко-римської боротьби. Участь у змаганнях взяли й представники Львівського фізкультурно-спортивного товариства «Спартак». Про їхній виступ розповів голова Львівського ФСТ «Спартак», перший віце-президент Федерації вільної боротьби Львівської області Віктор Первачук. 

«Наші спортсмени змогли передусім показати якість боротьби. А це тішить мене найбільше. Усі сутички були безкомпромісними. Наші спортсмени зростають у своїй майстерності. Не було рівних у ваговій категорії 59 кг Ірині Гусяк, яка нещодавно стала призером чемпіонату Європи у ваговій категорії 55 кг. Свої сутички вона провела на одному подиху. Було помітно, що є впевненість, психологічне налаштування. Також хотів би відзначити Ростислава Первачука, який зумів перемогти у ваговій категорії 74 кг. Він зробив вагомий крок уперед. Звісно, помилок є багато, та попри це йому вдалося перемогти своїх опонентів, які представляють збірну України. Поєдинки за його участю були напруженими. 

Наприклад, поступаючись у першому періоді Дмитрові Рощиняку, Ростислав зумів перемогти у другому періоді, а згодом дотиснути свого суперника та здобути перемогу саме за рахунок хорошої функціональної готовності. Також у Ростислава був безкомпромісний поєдинок, який тривав три періоди зі Сергієм Одинаком. На Кубку України вони боролися за третє місце, і тоді переміг Сергій, а цього разу Ростислав зумів узяти реванш і в видовищному поєдинку з хорошими кидками зумів перемогти і пробитися до фіналу. У фіналі Ростислав Первачук упевнено переміг львів’янина Олексія Доманицького, поклавши його на лопатки. У ваговій категорії 60 кг перемогу здобув Василь Шуптар. У ваговій категорії 51 кг виборола першість Мар’яна Безрука, а у вазі 48 кг третє місце посіла Ірина Рибак. За вихід у фінал у рівному поєдинку з Наталкою Пульковською вона припустилася помилок і не змогла надолужити згаяного. Загалом, Універсіада принесла багато позитивних емоцій. Ці змагання для спортсменів є однією з можливостей,  аби поїхати на Всесвітню Універсіаду в Казань, яка відбудеться у липні», — розповів Віктор Первачук. 

Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБЯК