06/04/2013 - Андрій СТАДНИК: "Таке враження, що збірна України є приватною командою Савлохова"

Срібний призер літньої Олімпіади в Пекіні з вільної боротьби Андрій Стадник (представляє Львівське ФСТ "Спартак") вирішив спробувати себе як функціонер. Нещодавно на звітно-виборчій конференції його було обрано віце-президентом Федерації боротьби Львівщини.

«Мені запропонували цю посаду, я подумав і погодився, — розповів Андрій Стадник. — Наразі планую поєднувати кар’єру борця і функціонера. Тим паче, що у федерації є два віце-президенти, тому мене буде ким замінити».

Нагадаємо, що торік Андрій Стадник зі скандалом пропустив Олімпіаду. Замість нього на Ігри поїхав молодий та, як кажуть наставники збірної, перспективний  Андрій Квятковський.  А. Стадник перед головними змаганнями чотириріччя вимагав очної сутички зі своїм конкурентом. Навіть написав відкритий лист із вимогою дати йому шанс себе показати (цей лист підписало чимало провідних борців України). Але головний тренер збірної Руслан Савлохов думки не змінив: без додаткових сутичок у Лондон поїхав А. Квятковський, який на Олімпіаді вибув з боротьби за медалі вже на ранній стадії. Стадник же взяв у кар’єрі паузу. «Хочу відпочити, в мене був дуже складний чотирирічний цикл, переведу дух, наберуся сил», — розповідав борець. 

Він не виступав ані на внутрішній арені, ані на міжнародній. Тим часом А. Квятковський паузи не робив, але своїми результатами розчарував навіть тренера Руслана Савлохова. «Квятковський поки що не виправдовує ті аванси, які ми йому дали. Але, можливо, винен не стільки він, скільки я як тренер, — розповів офіційному сайту Федерації боротьби України Руслан Сосланович. — Тому що ми останні півроку перебудовуємо його боротьбу. І, напевно, він ніяк не може звикнути. З такою боротьбою, як у нього, він може виграти тільки одні змагання, а щоб стати висококласним борцем, потрібно перебудуватися. Зміни у вимогах вже стали помітні на цьому чемпіонаті Європи. Якщо борець сьогодні стоятиме, його відразу попередять: він повинен постійно рухатися. Тепер вільна боротьба буде набагато активнішою, і перемагатимуть ті, хто не вичікує, а діє».

За словами Андрія Стадника, Квятковський на чемпіонаті Європи не мав виступати, потрапити на цей турнір йому допоміг Руслан Савлохов, який тим порушив чинні норми відбору на великі старти. «Квятковський переміг тільки в Кубку України, міжнародні старти він провалив. А саме міжнародні турніри мали бути визначальними в  підборі складу збірної на чемпіонат Європи, — розповідає Стадник. — Замість Квятковського мав їхати інший борець. Але знову втрутився Руслан Савлохов. Таке враження, що збірна України є його приватною командою, з якою він робить усе, що захоче. Він порушує на свою користь вироблені правила. Стосовно Квятковського, то на чемпіонаті Європи він знову програв першу ж сутичку й цим самим довів справедливість моєї критики. Квятковський ще не готовий виступати на міжнародному рівні». 

Зараз Андрій Стадник повернувся до повноцінних тренувань: набув форми й хоче висту­пити на змаганнях. Імовірно, першим  цього року турніром Стадника буде чемпіонат України, який відбудеться у червні. Чи боротиметься за путівку на Ігри 

2016 року в Бразилії, Андрій наразі не знає. «Мені уже за 30. До Олімпіади ще три роки. В якій формі буду на той час — невідомо. Тому  стверджувати, що виступлю на Іграх, не можу. Наразі можу вас запевнити: відчуваю, що готовий перемагати на найвищому рівні», — зазначив Андрій Стадник.  

За матеріалами: gazeta.lviv.ua