17/03/2013 - Віктор ПЕРВАЧУК: «Потрібно перемагати та налаштовуватися на найвище місце, на «золоту» медаль чемпіонату Європи»

У столиці Грузії Тбілісі стартував чемпіонат Європи з боротьби. Участь у змаганнях континентальної першості у складі жіночої збірної України у ваговій категорії до 55 кг бере представниця Львівського Фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Ірина ГУСЯК. Відтак, ми вирішили поспілкуватися про перспективи виступу Ірини Гусяк у Тбілісі на чемпіонаті Європи з головою Львівського відділення ФСТ «Спартак», Заслуженим тренером України Віктором ПЕРВАЧУКОМ.

-Минулого року у цій ваговій категорії чемпіонкою Європи стала також «спартаківка» Наталка Синишин, – каже Віктор Анатолійович ПЕРВАЧУК. Вона також претендувала на поїздку на цьогорічний чемпіонат Європи в Тбілісі. Щоправда, зараз Наталка знаходиться, можливо, не в найкращій формі і саме через це у ваговій категорії до 55 кг у Тбілісі збірну України представляє Ірина Гусяк. Сподіваємося, що переможна минулорічна традиція у цій ваговій категорії буде підтримана й Іриною Гусяк. Звичайно, що суперники в Ірини будуть потужними та гідними. Вони готуються та мають амбіційні наміри. Тому, звісно, не можна казати наперед про те, що у нас немає інших намірів, як здобуття перемоги. Звичайно, що потрібно перемагати та налаштовуватися на найвище місце, на «золоту» медаль чемпіонату Європи. В іншому випадку, тоді взагалі не варто їхати на такі престижні та представницькі змагання, якими, без сумніву, є чемпіонат Європи з вільної боротьби. Суперники по цій ваговій категорії є традиційними. Однією з головних конкуренток Ірини Гусяк буде шведка Софія Матсон. До речі, цю спортсменку зі Швеції наша Наталка Синишин перемогла у фіналі минулорічного чемпіонату Європи. Тому, гадаю, що Матсон цього року враховуючи м минулорічну поразку у фіналі буде налаштована на серйозний бій. Також традиційно амбітними є російські спортсменки, а також румунські борчині. А також землячка Ірини Гусяк, яка зараз виступає за збірну Азербайджану Ярина Дубовська. Відтак, кожен поєдинок матиме безкомпромісний характер. Щоправда, сподіваємося, що Ірина Гусяк проявить свої найкращі якості на чемпіонаті Європи. Звісно, що успіхом стане завоювання будь-якої медалі, але попри це, завжди перед такими відповідальними змаганнями треба налаштовуватися на здобуття «золота».

-Більшість спортсменок їдучи на такі відповідальні змагання жаліються на те, що відсутність на змаганнях такого калібру, як чемпіонати Європи та світу їхнього особистого тренера має негативний вплив. А як у випадку з Іриною Гусяк? Її особистий тренер поїхав у Тбілісі також?

-Тренер, з яким працює Ірина Гусяк, а це – Орест Скобельський вирушив до Тбілісі. Хоча, вирушив за рахунок коштів не Національної збірної України, а за рахунок коштів місцевої Федерації. Знаючи важливість присутності особистого тренера спортсмена на таких змаганнях, як чемпіонат Європи чи, скажімо, чемпіонат світу, намагаємося знаходити кошти на його поїздку.

-Вагова категорія до 55 кг серед жінок останній рік не має яскраво-вираженого лідера… Чим можна пояснити таку нестабільність у цій ваговій категорії?

-Жіноча боротьба взагалі є досить нестабільною: з психологічного та фізичного сторін. Тому сподіватися, що постійно буде стабільність не можна. Так трапилося і з Гусяк. Вона ще не досягла такого піку вершину, за якого може перемагати у будь-якому стані. У неї були збої у плані фізичного стану, які вплинули на те хитке положення лідера. Це її трішки повернуло назад. На турнірі в Мінську на призи Олександра Медведя Гусяк виступала добре, здобула перемогу. На шляху до фіналу перемогла молоду спортсменку з Кривого Рогу Тетяну Омельченко, яка доволі несподівано завоювала «срібну» медаль на Київському міжнародному турнірі. Відтак, зараз чемпіонат Європи, який є офіційним стартом покаже, в якому саме стані перебуває Ірина Гусяк.  

Розмовляв Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ’ЯК