14/04/2019 - Львівські спартаківки вибороли золото та срібло європейської першості з вільної боротьби!

 

Львівські спартаківки вибороли золото та срібло європейської першості з вільної боротьби!

 

Тріумфом української жіночої збірної завершився чемпіонат Європи серед чоловіків та жінок з греко-римської, вільної та жіночої боротьби, що відбувся у Бухаресті з 8 по 14 квітня 2019 р. У складі збірної України з жіночої боротьби були три представниці львівського "Спартака" - заслужений майстер спорту України Оксана Лівач (вагова категорія 50 кг), майстер спорту України міжнародного класу Ангеліна Лисак (вагова категорія 59 кг) та майстер спорту міжнародного класу Тетяна Кіт (вагова категорія 57 кг). Завдяки зусиллям львів'ян збірна України підтвердила свій високий клас виборовши в загально-командному заліку перше місце.

О.Лівач провела три нелегких поєдинки з досвідченими суперницями. У першій сутичці Оксана зустрілась з бронзовою призеркою чемпіонату світу до 23 років, срібною призеркою чемпіонату світу серед юніорів Т.Насіровою (Азербайджан). Завдяки вольовим якостям Оксана на останній хвилині здолала суперницю з рахунком 10:8. В 1/2 фіналу на Оксану чекала чемпіонка світу та Європи до 23 років, призерка чемпіонату світу та Європи серед дорослих турчанка Є.Демірхан. І знову перемога була на боці Оксани (2:0). У фіналі знову досвідчена борчиня з Болгарії М.Селішка (призерка чемпіонату Європи до 23 років, призерка чемпіонату світу серед юніорів). В нелегкому поєдинку перемогла Оксана Лівач і заслужено стала чемпіонкою Європи.

Тетяна Кіт представляла Україну у ваговій категорії 57 кг. В стартовому поєдинку Тетяна впевнено перемогла італійку Ф. Інделікато (14:3). В 1/4 фіналу Тетяна вирвала перемогу у представниці Франції М.Рівєре (4:3). Півфінальний двобій з молдовською спортсменкою закінчився  з рахунком 6:6, однак по останній дії перемогла Тетяна. У фіналі Т.Кіт програла досвідченій борчині з Угорщини Є.Барка ( 2:4) і посіла друге місце. Окремо хочеться сказати про роботу деяких арбітрів. У перший день змагань у фінальних сутичках боролися три представниці України. Усі вони стали чемпіонками. На другий день ситуація повторилася. Знову три наші борчині у фіналах. Очевидно, нерви у деяких арбітрів не витримали. Саме завдяки неоднозначним рішенням арбітрів (два попередження з балами) Тетяна не зуміла вибороти золоту нагороду.

Ангеліна Лисак змагалась у неолімпійській ваговій категорії 59 кг. У першому поєдинку А.Лисак здолала борчиню з Німеччини С.Парушевські за явною перевагою 11:0. Наступний поєдинок програла росіянці С.Ліпатовій (5:6), хоча до останніх хвилин була попереду і могла боротися у фіналі. У боротьбі за бронзову медаль Ангеліна поступилася азербайджанській борчині Є.Гамбаровій і посіла 5 місце.

Вітаємо О.Лівач, Т.Кіт та їх тренерів Стадніка А.В. та Борисенка В.І. Бажаємо вдалих стартів на світових та Європейських змаганнях.

Хочемо також привітати наших колишніх спортсменів, які тепер представляють інші регіони України. Василь Шуптар виборов на цьому чемпіонаті бронзову нагороду. Зараз Василь представляє Збройні Сили (Житомирська область). Радіємо за нашу вихованку Ірину Гусяк, яка стала чемпіонкою Європи. Зараз Ірина виступає також за товариство «Спартак», але у Донецькій області. Ще одна наша колишня вихованка Ліля Горішна стала срібною призеркою. На даний час Ірина переїхали зі Львова на Волинь і захищає кольори товариства «Динамо». Шкода, що завдяки активній «допомозі» спортивних функціонерів міста та області, товариство не може втримати своїх кращих представників, які здобувають медалі для усієї України.