10/03/2019 - Львівська спартаківка Оксана Лівач – чемпіонка Європи

 

Львівська спартаківка Оксана Лівач - чемпіонка Європи

 

Відмінно виступили львівські спартаківці на чемпіонаті Європи з греко-римської, вільної та жіночої боротьби серед чоловіків та жінок до 23 років, який відбувся з 4 по 10 березня в сербському місті Новий Сад. У складі збірної України були три наших спортсмени: Оксана Лівач, Ангеліна Лисак та Юрій Ідзінський. Усі вони повернулися додому з нагородами.

Першими на старт вийшли жінки. У ваговій категорії 50 кг заслужений майстер спорту України О.Лівач впевнено йшла до золотої медалі, долаючи своїх конкуренток з явною перевагою. У фіналі на Оксану чекала титулована росіянка Н.Соколова - срібна призерка чемпіонату світу до 23 років, чемпіонка Європи серед юніорів. Поєдинок пройшов напружено, адже зустрілись достойні суперниці. Перший період за росіянкою Н.Соколовою (рахунок 4:2). У другому періоді напруга тривала до кінця поєдинку. Оксана зуміла здобути 2 бали, вирівняла рахунок і за нічийного результату здобула перемогу, оскільки останньою зробила технічну дію. Таким чином, Оксана Лівач виборола титул чемпіонки Європи.

Майстер спорту України міжнародного класу Ангеліна Лисак представляла Україну у ваговій категорії 59 кг. Слід зауважити що це неолімпійська категорія. У двох стартових поєдинках А.Лисак здолала своїх суперниць з явною перевагою своїм улюбленим прийомом. У фіналі Ангеліна зустрілась з молдавською борчинею А.Нічітою - чемпіонкою Європи та світу серед юніорів. Ангеліна боролась у своєму звичному стилі - кидки зі стійки. Однак ця тактика не принесла їй успіху. Досвідчена молдавська борчиня блокувала усі намагання Ангеліни зробити кидок. В результаті - програш з рахунком 7:2 і срібна медаль.

У ваговій категорії 125 кг майстер спорту Юрій Ідзінський також впевнено дійшов до фіналу, де зустрівся з представником Білорусі В.Пястняком. Запекла боротьба у цій сутичці завершилася за рахунку 2 : 2, однак оскільки білоруський спортсмен здобув свої два бали одним прийомом, він отримав перевагу і з нею золоту медаль.

Вітаємо О.Лівач, А.Лисак та Ю.Ідзінського, а також їхніх тренерів Стадніка А.В., Скобельського О.З., Кушніра А В. та Глібенка В.В. і бажаємо нових перемог на світових та європейських змаганнях.