17/02/2016 - Міжнародний турнір з вільної та греко-римської боротьби, присвячений видатним борцям та тренерам

 

Міжнародний турнір з вільної та греко-римської боротьби, присвячений видатним борцям та тренерам

 

У Києві завершився Міжнародний турнір з вільної та греко-римської боротьби, присвячений видатним борцям та тренерам, участь у якому взяли представники з 20 країн світу. Виступ представників львівського «Спартака» на цих змаганнях можна вважати просто блискучим.

Чергову свою перемогу здобула колишня спартаківка, яка тепер представляє Азербайджан, дворазова призерка Олімпійських ігор і чотириразова чемпіонка континенту Марія Стадник. Чемпіонка світу-2010 Олександра Когут, яка дійшла до вирішальної сутички, знялася зі змагань і у фінал проти Марії на килим не вийшла.

У ваговій категорії до 53 кг срібну нагороду виборола наша Лілія Горішна. У фіналі з рахунком 13 : 4 вона поступилася багаторазовій призерці чемпіонатів світу і Європи Юлії Хавалджи, яка більше відома під своїм дівочим прізвищем Благиня.

Ще одне золото у скарбничку львівського «Спартака» поклала Тетяна Кіт (вагова категорія до 55 кг). У відмінному стилі Тетяна здолала усіх своїх суперниць, а у фіналі проти неї не встояла чемпіонка перших Європейських ігор 2015 року у Баку азербайджанка Анджела Дороган (12 : 2).

Колишня львівська спартаківка Наталя Синишин, яка також тепер виступає під прапором Азербайджану, домінувала у ваговій категорії до 58 кг. Спочатку Наталя перемогла свою співвітчизницю, бронзового призера Олімпійських ігор у Лондоні, чемпіонку світу Юлію Раткович, а згодом у фіналі здолала діючу чемпіонку світу у ваговій категорії 60 кг львів'янку Оксану Гергель. Рахунок їхньої зустрічі 8 : 5.

Феєричну перемогу у ваговій категорії до 60 кг здобула ще одна вихованка львівського «Спартака» - Ангеліна Лисак. По черзі Ангеліна перемогла  киянку Тетяну Омельченко (5:1), білоруску Надію Драгунову (16:5) та угорку Габріелу Шлейс (7:1).

Не залишилися наші дівчата без нагород і у наступній ваговій категорії - до 63 кг. Тут приємні враження залишилися від виступу ще однієї представниці борцівської школи Соснівки Соломії Вольської. Соломія поступилася лише одного разу представниці Канади Данієлі Лапан. У сутичці за бронзову нагороду за явною перевагою вона перемогла бразилійку Лаїс Олівейру.

На цьому турнірі відзначилися і наші чоловіки. Чергове золото виборов Василь Шуптар. В даний час Василь дещо скинув вагу з прицілом на майбутній олімпійський турнір і перейшов з вагової категорії 61 кг у нижчу - 57 кг. Те, що цей перехід відбувся для нього безболісно, переконалися суперники Василя, яких він здолав без особливих проблем.

Вітаємо тренерів Ореста Скобельського, Андрія Стадника та Андрія Кушніра з відмінним виступом їхніх вихованців на престижному міжнародному турнірі.