17/12/2010 - Зі святом, «Спартаківці»!

 

14 грудня у ресторанному комплексі львівського готелю «Власта» відбулися урочистості з нагоди 75-річчя утворення фізкультурно-спортивного товариства «Спартак». Участь у святкуваннях взяли почесні гості, серед яких: Гримська Ліляна Станіславівна (заступник голови ЛОДА), Майборода Юрій Анатолійович (начальник управління з питань фізичної культури та спорту), Кашуба Ярослав Миколайович (виконавчий директор НОК України у Львівській області), а також мери міст, голови профспілкових організацій, яких обслуговує ФСТ «Спартак», керівники обласних спортивних товариств та відомств, директори Центрів фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх» та «Інваспорт», президенти спортивних клубів та директори ДЮСШ, провідні спортсмени та тренери, активісти фізкультурно-спортивного руху, ветерани спортивного товариства, партнери по співпраці, які обслуговує ФСТ «Спартак» та багато інших почесних гостей.

Розпочалося святкування Національним Гімном України «Ще не вмерла України». Далі ведучі свята нагадали присутнім коротенько історію розвитку ФСТ «Спартак». Відтак, 2010-ий рік став ювілейним для ФСТ «Спартак» - 75 років. «Спартак» - одне із перших спортивних товариств, яке було створене у квітні 1935 року та символічно названо іменем римського гладіатора Спартака. Саме цей легендарний воїн демонстрував дух нескореності, мужності волі і витривалості. Мабуть, тому ця легендарна історична персона є близькою для волелюбної України та її народу.

Вже в перші післявоєнні роки «спартаківці» активно працюють над відродженням фізичної культури та спорту в Україні. Вагомий внесок в успіхи нового покоління «Спартака» здійснила і Львівська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Спартак».

Опісля коротенької історії ФСТ «Спартак» слово взяв голова Львівської обласної організації ФСТ «Спартак» Віктор Анатолійович Первачук. А далі розпочалось нагородження у восьми номінаціях. У паузах публіку бавив артист-співак розважального жанру Левко Дурко, а також інші співаки та танцюристи.

«Святкування 75-річниці утворення ФСТ "Спартак" підводило підсумки роботи спортивного товариства за минуле п'ятиріччя. Саме тому на цьому святі були відзначені ті колективи і ті люди, завдяки яким вдалося досягнути певних успіхів в розвитку спорту вищих досягнень та масового спорту. Загалом у програмі номінацій було визначено вісім номінацій, які охопили всі напрямки діяльності спортивного товариства. У першій номінації «За вагомий внесок в розвиток фізичної культури та масового спорту» були відзначені керівники профспілкових організацій. В другій номінації були відзначені ті люди, які своїми показниками в масовому спорті створювали імідж ФСТ «Спартак» (номінація «Активісти фізкультурно-спортивного руху, переможці та призери міжгалузевих Спартакіад обласного та Всеукраїнського рівнів»). Зворушливою номінація стала номінація ветеранів. Ми згадали не лише тих, які протягом останніх п'яти років з нами працювали. А й тих, які з початку створення спортивного товариства плекали та кували славу та вагомі успіхи ФСТ «Спартак». У цій номінації відзначаю таких патріархів, як: Хлистов Юрій Михайлович, Сіменс Моніка Просперівна, Герцик Мирослав Степанович, Геваргізов Борис Якубович, Редько Павло Павлович. Не забули ми і тих, завдяки яким вдалося вирішити багато проблем. Звісно, що основним видом нашої діяльності є спорт вищих досягнень. Тому дуже приємно булол відзначити успіхи тих наших спортсменів, які відстояли не тільки високий позитивний імідж нашого фізкультурно-спортивного товариства, а й загалом цілої нашої держави на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи. Не забули ми і тих людей, які виховали тих спортсменів, тобто їхніх тренерів. Наприклад Олег Павлович Сазонов, який є одним з найкращих тренерів у вільній боротьбі нашої держави. Також, звісно, ми дуже вдячні батьківському активу, котрий дуже допомагає нам в роботі наших ДЮСШ.», -- підсумував урочисті заступник голови ФСТ «Спартак» Ігор Петрович Власенко.
Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ'ЯК