10/11/2010 - Коментарі до VII міжгалузевої Спартакіади Львівської обласної організації ФСТ “Спартак”

 

Віктор Первачук, Ігор Власенко, Любомир Гнатковський, Валерій Гіндровий, Євген Асцатуров, Оксана Вацеба, Оксана Андрусів, Валерій Янюк, Роман Микитів і Микола Пивоварник про VII міжгалузеву Спартакіаду Львівської обласної організації ФСТ "Спартак" серед збірних команд галузевих обкомів профспілки.

Віктор Первачук (заслужений тренер України, голова ФСТ «Спартак») (на фото): «Ці змагання вже стали традиційними. Вони із самого початку відродження нашої організації. З 2003 року такі змагання практично відбуваються кожного року. Щорічно участь у наших змаганнях бере 10 - 12 команд. Однак тут усе залежить від керівника організацій. Якщо керівник активний та хоче зробити для своїх працівників це свято, тобто взяти участь у змаганнях є показовим для підтримування гарного рівня команди. Нам дуже приємно співпрацювати із такими організаціями, які завжди не дивлячись на жодні політичні та економічні негаразди завжди з нами та завжди беруть участь у цих змаганнях. Ми завжди знаходимо із ними спільну мову. Основна мета цих змагань - залучити якомога більше людей до занять фізкультурою та спортом. Ці змагання відбуваються серед колективів фізкультури, тобто це не є спорт вищих досягнень. А колективи фізкультури несуть світлі, шляхетні цілі - залучення широких верств населення до занять фізичною культурою та спортом. Так воно і є. Якщо той чи інший працівник якої-небудь галузі візьме участь у змаганнях, то вже до наступних змагань у нього виникає стимул підготуватися якомога краще. Тобто він, як мінімум повинен два рази в тиждень займатися фізичною культурою та спортом, аби завжди бути в колективі. Саме цим і популяризується спорт, коли людина крізь призму власного досвіду відчуває, що таке фізичне навантаження, що таке здоровий спосіб життя. А це повірте не те, що лунає з телеекранів, чи з інших засобів масової інформації. Людина це відчула на власних силах, тобто на собі. Тому це і є основною метою. Ми не переслідуємо тут високих досягнень. Звісно, що ми нагороджуємо кращих, все як у професійних спортсменів - відкриття змагань, жеребкування, правила змагань. Однак тут допускаються спортсмени, фізкультурники, які не є членами команд-майстрів, тобто професійних ліг. У наших змаганнях беруть участь люди, які поєднують свою професійну роботу із заняттями фізичною культурою та спортом. Тому це дуже важливою, як для людини так і для держави. Адже ці працівники повинні відчути яку гарну користь приносить фізичне навантаження. А також залучити своїх дітей. Від цього тільки виграє держави. Адже досить примітивно розмірковувати буцімто спорт і фізична культура є дотаційною галуззю і в неї слід вкладати. Ми виховуємо здорову людину, яка повинна стати будівником нашої держави. Людина ж, яка фізично не здорова і має проблеми не може бути ефективним працівником на підприємстві».

Ігор Власенко (заступник голови обласної ради ФСТ "Спартак"): "Міжгалузева Спартакіада - це огляд річної роботи. Сьогоднішнім станом і якістю проведення Спартакіади я задоволений. У порівнянні з минулими роками значно підвищилася якість окремих видів спорту. Найбільше мені сподобалося зростання майстерності футболістів з футзалу. Кожна із команд претендувала на позитивний результат. Стосовно фінального поєдинку, то він видався дуже драматичним. Основний час завершився внічию 0:0, а по пенальті перемогла команда охорони здоров'я. До слова, лише на дев'ятому післяматчевому пенальті визначився переможець цього фінального поєдинку. Теж можна сказати і про волейбольні змагання: якість хороша, видно що команди добре готові у технічному плані. На жаль, не вдалося залучити у повному обсязі всіх тих, кого об'Єднує фізкультурно-спортивне товариство "Спартак". Передусім це - працівники зв'язку ("Укртелеком" та "Укрпошта"), які протягом року випали з поля нашого зору, не проводили вони і своїх внутрішніх змагань. Загалом фізкультурно-оздоровча робота - це один із проблемних напрямків розвитку сфери фізичної культури та спорту. В першу чергу аби покращилася робота у цій сфері необхідно покращити спортивну інфраструктуру спортивних споруд. На цих ювілейних змаганнях рівень своєї майстерності приємно покращила команда "Трансгазу". Передусім це стосується футзалу, в якому вони дійшли до фіналу, в якому виглядали досить достойно. Команда обкому працівників охорони здоров'я є традиційно сильною, вона і минулого року виступала впевнено. Однак цьогоріч їхній рівень значно зріс. Теж хочу відмітити команди обкому працівників державних установ. Вони пройшли і свої змагання на досить хорошому рівні. А інші команди показили той самий рівень, який був і це теж радує, бо не має погіршення. Кожен колектив у різних видах спорту виглядав досить таки достойно".

Любомир Гнатковський (голова об'єднаного профкому УМГ "Львівтрансгаз»): «В нашій об'єднаній профспілковій організації 15 первинних профспілкових організацій з наших підрозділів. Усього чисельність наших спілчан налічує приблизно 3 400 осіб. Стосовно активного спорту, вважаю, що у нас робота поставлена на належному рівні. Щороку ми проводимо наші Спартакіади серед оцих підрозділів, а також проводимо окремі турніри. Зокрема, нещодавно ми відкрили футбольний турнір з міні-футболу по нашому регіону у Рівному. Цей підрозділ є одним із найвіддаленіших серед інших наших підрозділів. Цей турнір буде традиційним та має назву «Золота осінь». Таких турнірів ми проводимо дуже багато. Вже традиційно 1 грудня в День Референдуму усьоме у Стрию ми проведемо волейбольний турнір приурочений до цієї знаменної дати. Цього річ ми дещо розширили цей турнір. У планах запросити на нього наших польських партнерів-газовиків. А також у Комарно до Дня Незалежності України ми проводимо міні-футбольний турнір. Адже у нас там є гарне поле з прекрасним штучним покриттям для проведення турнірів такого плану. Відтак, впродовж року ми проводимо активний змагальний процес для того аби постійно тримати себе у гарній фізичній формі. Під егідою ФСТ «Спартак» проводяться всі наші Спартакіади. Мені дуже приємно, що сьогодні така знаменна дата - 75 років «Спартаку». Зокрема ми виставили на ці змагання команду з міні-футболу, настільного тенісу. Решту команд, зокрема волейбольну, на жаль, із певних причин не вдалося зібрати. Сподіваюся, що на наступну Спартакіаду ми візьмемо це до уваги і будемо заздалегідь готувати всі команди».

Валерій Гіндровий (ДАП «Львівські авіалінії»): «Ми проводили першість серед служб у нас на авіапідприємстві. Зібрали команди сформували збірні. Ми виставили міні-футбольну команду, яка переважно складається із ветеранів, адже молодь зараз передусім думає про роботу. Також на цих змаганнях є наші представники у шахах, шашках, гирьовому спорті, а також з настільного тенісу. Наші працівники починаючи з 1947 року є членами «Спартака», ми завжди були серед перших. Однак останніми роками через важку економічну ситуацію ми трішки здали позиції. На цих змаганнях у нас є дуже сильні представники серед чоловіків у настільному тенісі та шахах в особистому заліку».

Євген Асцатуров (голова спортивного клубу «Медик» обкому профспілки працівників охорони здоров'я): «До цих змагань ми готуємося цілий рік, проводимо свої Спартакіади, відбираємо людей до змагань. Відбір на Спартакіади проводяться з восьми видів спорту. Ми відбираємо кращих серед медпрацівників для участі в обласній Спартакіаді ФСТ «Спартак». Минулоріч ми були першими і цього року у планах теж бути тільки першими з усіх видів спорту в загальнокомандному заліку. Протягом року ми проводимо свою Спартакіаду з восьми видів спорту, де з переможців формуємо свої команди, які беруть участь у змаганнях ФСТ «Спартак». Також проводимо семінари та збори та дуже багато різноманітних заходів».

Оксана Вацеба (заступник начальника управління з питань фізичної культури та спорту ЛОДА, відповідальний секретар відділення НОК у Львівській області): «Ця Спартакіада є важливою подією в фізкультурно-спортивному русі, бо найбільш ймовірно є те, що наша сфера галузь фізичної культури та спорту важливою складовою має масовий фізкультурно-спортивний рух. Діяльність обласної організації ФСТ «Спартак» цьому сприяє. Всім учасникам змагань бажаю гарних успіхів у праці. Адже та людина, яка займається спортом матиме кращу продуктивність праці».

Оксана Андрусів (Обласна рада профспілок працівників фінансових та банківських установ): «На цих змаганнях ми представлені командою з міні-футболу - це команда Головного управління державного казначейства у Львівській області. Наприкінці вересня ми провели Загальну четверту Спартакіаду серед команд ГоловКРУ у Києві в Святошино, на якій наша команда львівських «КРУків» вже, мабуть, прогнозовано три роки поспіль займає перше загальнокомандне місце на Спартакіаді. Тому наші представники з КРУ у Львівській області, а саме наша тенісистка Станіслава Вишневська поїхала до Києва... Також у нас хороші команди з усіх видів спорту. Однак так сталося, що на ці змагання в нас вийшла «накладка» і саме тому ми виставили тільки футзальну команду».

Валерій Янюк (заступник директора структурного підрозділу з питань фізичної культури та спорту Львівського обласного центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх»): «Ці змагання є ювілейними. «Спартак», як товариство має велику багаторічну традицію. Вони заслуговують на увагу та повагу. Воно дійсно повинно бути, бо це наша історія. А наше завдання підтримувати і спонсорувати діяльність тих товариств і конкретно людей, які зорганізовані в такій благородній справі, як фізкультурно-оздоровча робота».

Роман Микитів (Обласний центр зайнятості , голова об'єднаного комітету профспілкових організацій Львівської обласної служби зайнятості): "До складу команди об'єднаних державних службовців на цих змаганнях подали п'ять осіб - шахи та шашки (чоловіки та жінки), а також волейбол та настільний теніс. Загалом у нас в Обласному центрі зайнятості є збірна команда державних службовців, яка завжди бере участь у Спартакіадах».

Микола Пивоварник (голова профспілки газопромислового управління «Львівгазвидобування»): «На цих змаганнях ми виставили своїх спортсменів у трьох видах - гирьовий спорт, волейбол та міні-футбол. До цих змагань наші спортсмени готувалися. Ми підтримуємо спорт, підтримуємо «Спартак». Вважаємо, що це фізкультурно-спортивне товариство у Львівській області є одне із найбільш дієвих. Велика заслуга у цьому є в особі керівництва «Спартака», зокрема Віктора Анатолійовича Первачука».

Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ'ЯК