24/07/2014 - ІІ Спартакіада Львівщини серед інвалідів праці “Сила духу”

 

ІІ Спартакіада Львівщини  серед інвалідів праці "Сила духу"

 

Кожен із нас щоденно змушений робити вибір - учинків, власних дій, уподобань. І вже стало доброю традицією серед інвалідів праці свій вільний час присвячувати заняттям фізичною культурою та спортом. 23 липня 2014 року у палаці спорту «Україна» стартували  змагання з видів спорту ІІ-ї Спартакіади Львівщини серед інвалідів праці "Сила духу". До  програми змагань крім армспорту, н/тенісу, бомбаскету, дартсу, шахів цього року було долучено і гирьовий спорт.

На фінальну частину  Спартакіади до обласного центру прибуло десять збірних команд  з районів області та три збірні команди міст обласного підпорядкування -Львова Червонограда та Трускавця.

На урочистому відкритті змагань Спартакіади учасників привітали заст. начальника управління молоді та спорту облдержадміністрації п. О. Вацеба, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України  у Львівській області О. Климкович, начальники обласних центрів «Інваспорт», та ФЗН «Спорт для всіх», директор палацу спорту «Україна», триразовий учасник  зимових Олімпійських ігор з санкарного спорту А. Кісь.

Цікаво та видовищно змагання проходили у всіх видах програми. В армспорті визначалися самі сильні в категоріях на праву і ліву руку. Перемогу серед правшів здобув Ю. Маланчук  з Яворівського р-ну  на другому місці опинився І. Михайліцький з Золочева, і на третю сходинку п'єдесталу піднявся В. Гутий з Червонограда. Серед лівшів трійка призерів  виглядала наступним чином: чемпіоном в цій категорії став А. Хвостяк з Буська, друге місце посів Б. Делявський з Червонограда, і третє місце виборов Д. Пилипяк з К.-Бузької.

З гирьового спорту учасники змагалися у трьох вагових категоріях - до 70 кг, до 90 кг і понад 90 кг. В першій ваговій категорії суперників не було М. Михайлюку і з не поганим спортивним результатом він отримав перше місце. В наступній ваговій категорії змагалося два спортсмени - Ю. Маланчук та Б. Делявський. Кращий результат показав Ю. Маланчук. І серед важковаговиків суперників не було Р. Марциняку з Буська.

Змагання з бомбаскету проводилися в індивідуальному та командному заліках. В особистій першості серед чоловіків перше місце здобув В. Гутий з Червонограда, друге місце - Б. Захарків з Жидачева і третє місце - С. Терех з Червонограда. Серед жінок не було рівних Г. Марушко з м. Стрия. В командних змагання перемогу святкував тандем з Червонограда - В. Гутий та С. Делявский, на другому місці опинилися представники Буська - А. Хвостяк та С. Курій. І третє місце здобув збірний тандем -Червоноград, Стрий у складі С.Тереха та Г. Марушко.

У змаганнях з дартсу точилася напружена боротьба. В цьому виді спорту демонстрували свою справність чоловіки  і жінки  Серед чоловіків кращим виявився І. Лупак з Дрогобицкого р-ну. С. Девський посів  другу сходинку п'єдесталу і третє місце виборов ветеран спорту, багаторічний учасник більшості масових обласних спортивних заходів - Р. Мазяк. Серед слабкої статі кращою стала - Г. Марушко  з Стрия, всього 2 очка їй поступилася Г.Купець з Жидачева і на третій сходинці п'єдесталу пошани закріпилася Л. Купрєєва з Золочева.

У змаганнях з н/тенісу, на жаль,  жінки не були представлені, змагалися тільки чоловіки в двох номінаціях (серед візочників та інших видів інвалідності). В першій номінації перемогу здобув С. Гнатишин  з Яворова. Його земляк М. Хромов виборов друге місце і А. Хвостяк з Буська замкнув трійку призерів. Серед візочників два представника Пустомитівського району розіграли між собою першість. З невеликою перевагою перемогу здобув А. Войтович,   другим став С. Хомик.

Одним з самих масових змагань програми спартакіади виявився шаховий турнір. Переможцем в цій інтелектуальній боротьбі виявився М.Бодьо з Дрогобицького р-ну, незначно йому поступився Д. Федичканич з Городка і третім фінішував І. Погорілець з Червонограда.

В загально-командному комплексному заліку перемогу святкувала дружня команда з м.Червонограда,  на другому місці закріпилася команда з Буська і третю позицію посіли представники Стрийщини.

Всі переможці та призери були нагороджені Кубками, медалями та цінними сувенірами. З числа переможців буде сформована збірна команда області, котра у вересні місяці в м. Ужгороді  візьме участь у Всеукраїнських фінальних змаганнях.

У всіх учасників був піднесений настрій, багато позитивних емоцій переповнювало кожного учасника від переживань, котрі вони отримали в ході змагань. Сподіваємося , що це стане прекрасним приводом для всіх, щоб більше часу приділяти заняттям  фізичною культурою та спортом.

Окрему подяку висловлюємо директору палацу спорту «Україна» п. Б. Ламазі, котрий взяв під патронат проведення цих змагань та безкоштовно надав палац спорту «Україна» для їх  комфортного проведення.

 

Головний суддя змагань                          Ігор Власенко.