10/02/2014 - Міжнародний турнір з боротьби серії голден "Гран прі 2014"

 

8 і 9 лютого у Парижі вперше відбувся традиційний міжнародний турнір з боротьби серії голден «Гран-прі 2014». Статус цього турніру дуже високий. Поряд з турніром у м.Красноярську (Росія) він є одним з двох етапів відбору до фіналу турніру голден «Гран прі», який відбудеться цього року в Баку 24-27 липня.  Цьогорічний турнір викликав велике зацікавлення, участь у ньому взяли спортсмени з 29 країн світу. Найчисельнішими виявилися команди зі США та Монголії, представники яких і розіграли між собою більшість призових місць.

Україну у цих змаганнях представляв львівський спартаківець Ростислав Первачук (вагова категорія 70 кг). У першій сутичці нашому земляку протистояв титулований борець з команди Монголії Буянджар Батзоріг - чемпіон світу серед студентів, неодноразовий призер чемпіонатів Азії, учасник Олімпійських ігор в Пекіні. Ростислав відмінно провів поєдинок і переміг з рахунком 10 : 4. На жаль, цей двобій забрав багато сил у нашого земляка і у двох наступних сутичках він поступився: спочатку Зауру Еффендієву (Сербія), який в результаті став переможцем турніру, а згодом срібному призеру турніру, господарю змагань Крістофу Клав'є. У сутичці з Ростиславом монгольський спортсмен травмувався і не зміг чинити достойного опору у своїх наступних двобоях, що, безсумнівно вплинуло на підсумковий розподіл місць у цій ваговій категорії. Попри це, виступ нашого спортсмена слід визнати закономірним. Хочемо привітати Ростислава і побажати йому нових успіхів на борцівських килимах.

У цьому турнірі виступила також вихованка львівського «Спартака», яка в даний час захищає кольори команди Азербайджану, Марія Стадник. Ці змагання стали першими для Марійки після народження другої дитини. Спортсменка тріумфально повернулася на килим, перемігши на турнірі. Зауважимо, що в першому поєдинку Марійка перемогла грізну суперницю, бронзову призерку Олімпійських Ігор в Лондоні Кларі Сучан (США). Поздоровляємо Марію і бажаємо нових перемог.