05/06/2013 - ІІІ Всеукраїнська спартакіада серед народних депутатів Верховної Ради України, Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (міст обласного підпорядкування),сільських та селищних Рад

З 27 травня по 1 червня2013 року  в м. Алушта проходили змагання за програмою ІІІ Всеукраїнської спартакіади серед депутатів всіх рівнів Рад України з п’яти видів спорту - футзалу , волейболу,  н/тенісу, шахів та шашок.  На змагання  прибули 17 збірних команд областей України та збірна команда м. Севастополя. На урочистому відкритті Спартакіади учасників вітали : Р. Палатний - голова комітету Верховної Ради  України з питань  сімї , молодіжної політики , спорту та туризму, депутати  Верховної ради України та міський голова м . Алушта.

Збірна команда Львівської області  була сформована з депутатів різних  рівнів Рад Львівщини-переможців ІІІ обласної спартакіади. Футзальну команду  представляли депутати Червоноградської міської Ради, Тухлянської с/ Ради - Сколівського району, Пісочнянської с/Ради – Миколаївського району. Волейбольну команду: депутати Миколаївської, Пустомитівської, Сокальської та Радехівської р/Рад. Настільний теніс і шашки в жіночому розряді представляли депутати Сокальської р/Ради, шашки в чоловічому розряді –Пустомитівської р/Ради і в чоловічому розряді з шахів депутат Гніздичівської с/Ради-Жидачівського райони.

На початку змагань в ході жеребкування фортуна була не на боці наших команд, з  ігрових видів спорту , які  у перших відбіркових іграх попали на лідерів Спартакіади. У футзалі з командами  Івано-Франківської області-фіналістом спартакіади, Житомирстької області - яка посіла четверту сходинку п’єдесталу пошани, Тернопільської області-минулорічного призера Спартакіади і сильну команду Полтавської області. У першій грі з командою Івано-Франківської області наші футболісти прикладали всіх зусиль, щоб створити гідний опір лідеру, але в кінці першої  половини гри і у другому таймі перевага суперників почала реалізовуватися у результаті, який в підсумку склав чотири «сухих» голів.  У другій грі , з командою Полтавської області наша команда проводила гру впевнено і повністю володіла ініціативою, завершивши першу п`ятнадцятихвилинку гри з рахунком  1:0 на свою користь. Коли у другому таймі наші суперники забили гол, то наша команда спромоглася протягом хвилини відповісти другим забитим м’ячем. Але на завершенні гри грубу помилку допускає захист нашої команди, дозволяючи нападнику суперника вийти один на один з воротарем і легко його обіграти. А на останніх секундах гри побачивши що наш воротар вийшов на 2 мерти з воріт, воротар суперників вводить м’яч своєму нападнику, який знаходився в центральному колі майданчика і той в один дотик головою по параболістичній траєкторії направляє  м’яч в наші ворота. Через лічені секунди звучить фінальний свисток, який фіксує прикру , нелогічну поразку з рахунком 2:3. В іграх з сильними командами Тернопільської та Житомирської областей, ворота перших залишилися  недоторканними, а других з одним голом, за те  у наших воротах, як кажуть у народі побувала : «ціла торба» голів. Закономірне падіння на дно турнірної таблиці і її остання 17 стрічка.

Волейбольна команда розпочала турнір з командою Полтави і він на жаль повторював хід подій на футбольному майданчику. Впевнено здобувши перемогу  у першій партії наша команда поступово стала втрачати позиції  і з незначною перевагою поступилася  у другій партії, а у вирішальній третій партії наші гравці  почали допускати прикрі помилки, даруючи супернику незароблені очки, котрі стали вирішальними і призвели до втрати перемоги.  Друга гра була цікава і наша команда виглядала дуже зібрано, граючи на рівних з минулорічним чемпіоном командою Закарпатської області, але досвідчений суперник схилив перевагу на свою сторону і довів гру  до перемоги. Приблизно за подібним сценарієм  розвивався хід подій  у  третій зустрічі  з командою Київської області. Але в іграх плей – оф за 13-16 місце наша команда виглядала беззаперечним лідером здобувши переконливі перемоги над командами Харківської, Кіровоградської та Запорізької областей з рахунками 2:0. В індивідуальних видах спорту кращими досягненнями було 7 місце. Таких  результатів наші спортсмени досягли у трьох видах спорту. В н/тенісі Ігор Плечінь - депутат Сокальської р/Ради, в шашках Степан Чумак – депутат Пустомитівської р/Ради і дебютант команди – депутат Гніздичівської с/Ради, Жидачівського району-Андрій Кобрій з шахів. В складі команди було 2 жінки –депутати Сокальськї  р/Ради-Марія Поліщук та Ірина Здерка, які в своїх видах програми н/теніс, та шашках посіли  відповідно 11 та 9 місце.

В загальнокомандному комплексному заліку Львівщина посіла 14 місце.

Протягом тижня наша команда прожила єдиною спортивною родиною вболіваючи і підтримуючи один одного в ході кожного дня змагань. Поринувши у вир спортивної боротьби, прийшло розуміння , що спорт-це не тільки відпочинок, але і тяжка повсякденна праця і без багатого турнірного досвіду перемагати неможливо. На підсумковій нараді команди , крім аналізу виступів кожного учасника торкнулися і проблем розвитку дитячо – юнацького спорту,його жалюгідного стану через брак фінансування. Перейнявшись цією проблемою  учасники Спартакіади запевнили , що при затвердженні місцевих бюджетів у своїх Радах на місцях будуть домагатися збільшення видатків для потреб спорту.

Участь команди у фінальній частині Всеукраїнської Спартакіади підтримав голова Львівської ОДА  Віктор Шемчук, який з великою увагою ставиться не тільки до розвитку спорту вищих досягнень, але і масового спорту та фізичної культури взагалі. Він підписав Розпорядження що до  виділення коштів  управлінням з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації за рахунок видатків, що передбачені управлінню на проведення спортивно-масових заходів на відрядження збірної команди області з числа депутатів Львівщини для участі  у фінальній частині ІІІ Всеукраїнської спартакіади.

Заступник голови ЛОО ФСТ «Спартак»                              І . Власенко