21/03/2013 - «Спартаківка» Ірина Гусяк – «бронзова» призерка чемпіонату Європи

По-справжньому медально-врожайним для збірної України став третій день чемпіонату Європи з вільної боротьби, що триває у столиці Грузії Тбілісі. По дві медалі до скарбнички української збірної поклали і чоловіки і жінки.

Спочатку у ваговій категорії до 55 кг представниця Львівського ФСТ «Спартак» Ірина Гусяк здобула «бронзу». Стартувавши з перемоги над француженкою Аурель-Басет, Гусяк також на «сухо» перемогла віце-чемпіонку світу Заліну Сєдакову з Білорусі. Однак у півфіналі, не зважаючи на перевагу по балах, поступилася гречанці Марії Преволоракі. У «бронзовому» фіналі Гусяк здобула впевнену перемогу над Катаржіною Кравчик із Польщі (6:0; 3:1).

А от у вазі до 67 кг донеччанка Аліна Стадник-Махиня розпочавши з кваліфікації упевнено йшла до фіналу не зважаючи на досить непросту сітку. Першою суперницею «срібної» призерки Європи 2011 року стала росіянка Свєтлана Бабушкіна, чинна чемпіонка Європи і віце-чемпіонка світу з молоді. Білоруска Галіна Лєвченка, призерка гран-прі Медведя, також склала зброю перед українкою. У півфіналі Аліна «розібралася» з полькою Дариною-Урсулою Осокою. У фіналі українська борчиня перемогла представницю Ізраїлю Ілону Кратіш і стала чемпіонкою Європи-2013.

Медальні звитяги жінок підтримали чоловіки. Гія Чіхладзе ( до 74 кг) у першій сутичці впевнено переміг Джоржа Харта з Німеччини. На наступній стадії був подоланий представник Білорусі Алі Шабанов. Однак у півфіналі пройти титулованого угорця Габора Хатоса Чіхладзе не зміг. На «бронзову» сутичку український борець налаштувався добре і переміг представника Сербії Заура Ефендієва, здобувши «бронзову» нагороду ЧЄ.

Перевершив успіх свого партнера по збірній України Алєн Засєєв (вага 120 кг). Спочатку він переконливо переміг Алєксандра Романова з Молдови. Далі не мав проблем із німцем Ніком Матухіним. У півфіналі Засєєв також упевнено здолав грузина Гено Петрашвілі. На жаль, у фінальній сутичці перемогти титулованого турка Тахо Агуеля Засєєв не зміг і став «срібним». До речі, «срібло» для збірної України стало першим у Тбілісі, бо до цього наші борці завоювали «золоті» та «бронзові» нагороди.

До слова, день перед цим «бронзу» чемпіонату Європи здобули вихованки львівської школи боротьби Юлія Благиня (до 51 кг) та Тетяна Лавренчук (до 59 кг).

Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБЯК