04/03/2013 - Турнір пам’яті Ігоря Первачука згуртовує юних борців

1 березня у Львівському спортивному манежі велотреку СКА завершився ІІ- ий всеукраїнський турнір  з вільної боротьби присвячений пам’яті майстра спорту міжнародного класу, чемпіона світу та Європи серед юніорів та володаря Кубку світу, Ігоря Первачука. Змагання проходили серед юнаків та дівчат 1997-98рр.н. Організатори змагань: Центральна рада ФСТ «Спартак», Львівська обласна організація ФСТ «Спартак», Львівська обласна федерація вільної боротьби, СДЮШОР «Спартаківець» м. Львів. Впродовж двох змагальних днів було розіграно 88 комплектів нагород у 22-х вагових категоріях.

Цього року до Львова завітали юні борці та борчині з 13-ти областей України : Донецької, Запорізької, Херсонської, Одеської, Житомирської,  Київської, Хмельницької, Волинської, Івано – Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Закарпатської, Львівської та м. Київа,  команди Польщі  та Словаччини , загальною кількістю 257 учасників (175 юнаків,82 дівчини) , що у два рази більше ніж у минулорічних змаганнях.

Змагання були дуже цікавими, як серед дівчат так і серед хлопців, а рівень та клас самих спортсменів додав інтригу у їх проведення.

У турнірі серед дівчат у кожній ваговій категорії , окрім  34 кг, приймали участь  та поборолися за нагороди чинні чемпіони та призери України, Європи та світу.

У в.к. до 32 кг перемогла чемпіонка України Трофімчук Марія, м. Олевськ (Житомирська обл..) У в.к. до 37 кг. не було рівних  чемпіонці України Лівач Оксані, яка усі сутички закінчила достроково, а у фінальному поєдинку за технічною перевагою перемогла спортсменку Чудик Оксану (СДЮШОР «Спартаківеь»).

Не зважаючи на невелику кількість учасників - 4 дівчини у в.к. до 40 кг., зустрілися призери чемпіонату  України 2012 р. Тимофіїв Христина ,м. Львів (ДЮСШ № 7), Волошин Людмила м. Бровари (УФК),та Загайська Ольга ,м. Львів («Спартак»), яка і перемогла у цій вазі здолавши своїх суперниць достроково.

Цікава боротьба була у в.к. до 44 кг. де виясняли стосунки чемпіонка  Європи та світу , МС, Олена Кремзер (м. Херсон) та чемпіонка Європи  МС, Тетяна Польова ,м. Бровари (УФК) . Борчині зустрілися у ¼ фіналу . Перемогла на туше Олена, яка у подальшій боротьбі усі сутички закінчила  достроково, довівши свій клас та рівень підготовки. В цій категорії виступала представниця СДЮШОР «Спартаківець» Литинська Андріана (м. Трускавець) , призерка чемпіонату України, яка на жаль припинила свої змагання у ¼ фіналу, поступившись по балам спортсменці з Броварського УФК,  Масловській Ользі.

Не бракувало змагального загострення у в.к. до 48 кг. де зібралася найбільша кількість учасників  змагань серед дівчат (14 чоловік). У фіналі зустрілися давні суперниці : чемпіонка України Бобрулько Дарина (м. Маріуполь), та бронзова призерка чемпіонату Європи  , МС,  Остапук Ірина. («Спартак» ЛУФК) У запеклій боротьбі в 3-х періодах з мінімальною перевагою (0:1; 1:1; 0: 1) перемогла Дарина. Інші учасниці змагань призерки чемпіонату України Демко Христина (м. Львів – «Спартак») та Акобія Аліна (м. Бровари УФК) здобули бронзові нагороди. В в.к. до 52 кг. в фінальному поєдинку зустрілись чемпіонка України, Ріжко Тетяна (м. Бровари УФК) та Сало Юля (м.Львів «Спартак»), яка програла на туше.

Найбільшою по кількості учасників  чемпіонів та призерів чемпіонату України у змаганнях слід вважати в.к. до 57 кг. де між собою на різних стадіях турнірної сітки зустрічалися чинна чемпіонка України   Лісовська Юлія (м. Херсон), срібна призерка чемпіонату України  ,  Береза Христина (м. Львів УФК) бронзові призерки чемпіонату України,  Одинцова Валерія (м. Маріуполь), Лисак Ангеліна(м. Львів – «Спартак»), Левчун Ольга (м. Львів УФК). У напруженій боротьбі чемпіонкою турніру стала Лісовська Юлія, здолавши по балам з мінімальною перевагою (1:0;1:0) представницю Львівського УФК.  Гончарук Євгенію, яка на своєму шляху у ½ фіналу на туше перемогла Лисак Ангеліну.

В 62 кг.  без особливих проблем чемпіонкою стала бронзова призерка чемпіонату України, представниця Івано  Франківської обл. Левицька Аліна  м. Галич.

Незважаючи на  найменшу кількість учасників (3 чол.) у в.к. до 70 кг. боротьба була інтригуючи та цікава .  Зустрілися чемпіонка України Мякенька Тетяна (м. Маріуполь) ,  чемпіонка України   Драчук Наталія (м. Хмельницький) та призерка чемпіонату України  Пасічник Ірина. Перемогу по балам у цій вагові категорії здобула Мякенька Тетяна.

Коментар заст.. директора СДЮШОР «Спартаківець» Троця А.С.

Результати особистої першості серед дівчат

Вагова категорія до 30 кг.

1 місце Подашик Анастасія, м.Ковель;

2 місце Матвієва Олеся, м.Маріуполь ;

3 місце Дорошенко Ірина, м. Користень;

3 місце Журба Ірина, м. Маріуполь.

Вагова категорія до 32 кг.

1 місце Герга Оксана, с. Підгірці , ДЮСШ «Сокіл», (Львівська обл..) ;

2 місце Ткачук Даніела, с. Іваничі, (Волинська обл.);

3 місце Бабіцька Вікторія, м. Винники (Львівська обл..);

3 місце Красуля Ніка, м. Токмак.

Вагова категорія до 34 кг.

1 місце Винник Соломія, м. Чернівці;

2 місце Винник Марія, м. Чернівці;

3 місце Маліновська Анастасія, м. Херсон;

3 місце Паньків Марта, м. Тлумач (Ів. Франківська обл..)

Вагова категорія до 37 кг.

1 місце Лівач Оксана, Львів УФК;

2 місце Зелених Катерина, м. Маріуполь;

3 місце Степ’юк Анастасія с. Іваничі, (Волинська обл.);

3 місце Чудик Оксана, м. Щирець СДЮШОР «Спартаківець», (Львівська обл..)

Вагова категорія до 40 кг.

1 місце Загаська Ольга, 1998р.н., Львів УФК – «Спартак»;

2 місце Волошина Люба, м. Бровари (Київська обл..);

3 місце Тимофіїв христина, м. Львів ДЮСШ № 7;

Вагова категорія до 44 кг.

1 місце Кремзер Олена, м. Херсон;

2 місце Павлова Євгенія, м. Запоріжжя;

3 місце Масловська Ольга, м. Бровари (Київська обл..);

3 місце Польова Тетяна,  м. Бровари (Київська обл..);

Вагова категорія до 48 кг.

1 місце Бобрулько Дарія, м. Маріуполь;

2 місце Остапук Настя, м. Львів УФК – «Спартак»;

3 місце Демко Христина, м. Львів УФК – «Спартак»;

3 місце Акобія Аліна ,  м. Бровари (Київська обл..)

Вагова категорія до 52 кг.

1 місце Ріжко Тетяна,  м. Бровари (Київська обл..);

2 місце Сало Юлія, м. Львів УФК – «Спартак»;

3 місце Петюренко Віола, м. Херсон;

3 місце Побігун Олександра, м. Львів УФК.

Вагова категорія до 57 кг.

1 місце Лісовська Юлія, м. Херсон;

2 місце Гончарук Євгенія, м. Львів УФК;

3 місце Одінцова Валерія, м. Маріуполь;

3 місце Лисак Ангеліна, м. Львів УФК – «Спартак».

Вагова категорія до 62 кг.

1 місце Левицька Аліна, м. Галич,(Ів. Франківська обл..);

2 місце Оріценко Аліна, м. Южне (Одеська обл..);

3 місце Фіголь Ірина, м. Маріуполь;

3 місце Шуста Дарина, м. Львів УФК.

Вагова категорія до 70 кг.

1 місце Мякенька Тетяна, м. Маріуполь;

2 місце Драчук Наталія, м. Хмельницьк;

3 місце Пасічник Ірина, м.Херсон.

Змагання серед юнаків проходили у цікавій та напружені боротьбі. У вагових категоріях до 32 , 35 кг. перемогу здобули вихованці Джурівської школи боротьби( Ів.Франківська обл..) Джелеп Андрій , та срібний призер Чемпіонату України Блясецький Валентин. На шляху до фіналу особливих перешкод їм ніхто не створив. Усі сутички цих талановитих юнаків закінчувалися достроково на туше, або за технічною перевагою.

У в.к. до 38 кг. перше місце розіграли вихованці Львівського УФК Попадинець Мирослав та  Бенет Сергій. Переміг на туше Мирослав.

У категорії до 42 кг. змагалися  чемпіони України Станчев Василь (м. Херсон) та Васечкін Олександр (м. Львів УФК). Цих спортсменів жереб звів у ¼ фіналу  де перемогу по балам здобув  Василь (0 : 3 ; 1 : 1), а Олександр  задовільнився бронзовою нагородою у важкій боротьбі переміг спортсмена з Білої Церкви, Москаленко Андрія (0 : 1 ; 0 : 1). У фінальному поєдинку Станчев Василь зустрівся із представником Словаччини, Хомічем Данієлем, якого поклав на лопатки.

Заслужену перемогу у ваговій категорії до 47 кг. здобув вихованець Джурівської школи боротьби(Ів. Франківська обл..) Роман Гуцуляк, чемпіон України .В 1/8 фіналу Роман по балам (2 : 0 ; 1: 0)переміг львів’янина Романа Ашаріна, бронзового призера чемпіонату України  Решта своїх поєдинків Р. Гуцуляк закінчив достроково , у фіналі поклав на туше  Владислава Кіма м. Бровари (УФК).

У в.к. до 53 кг.чемпіоном став бронзовий призер чемпіонату України Степан Лилик (м. Бровари УФК), який по балам переміг вихованця ЛУФК Дутку Анатолія (3: 0 ; 3 : 1).

Найбільше  учасників змагань (33 чол.) було у в.к. до 59 кг..У фінальному поєдинку зустрілися бронзовий призер чемпіонату України Віктор Городницький   та учень ЛУФК Жуковський Максим. З мінімальною перевагою переміг Максим (1 : 2 ; 1 : 1). Не менш гострою була боротьба за бронзові нагороди між  Рустамовим Саміджаном (м. Користень)  поляком Джибовським Лукашом (0 : 1; 1: 3);Белявським Валерієм (м. Херсон) та  Ліщинським Михайлом (м. Івано – Франківськ) (0:1;1:4). Вихованець Джурівської школи боротьби Джелепа Романа , бронзовий призер чемпіонату України,  програв спортсмену з Польщі Джибовському Л. (4 : 3; 4 : 4) та припинив виступ у змаганнях.

За перше місце у в.к. до 66 кг. зустрілись срібні призери чемпіонату України Василь Тимощишин  (м. Ів. Франківськ) та Миськів Тарас  (м. Тернопіль), В запеклій боротьбі переміг Тимощишин Василь (1:1 ; 1:2 ; 0:6).

У категорії до 73 кг. фаворитом змагань був бронзовий призер чемпіонату України Хасанов Закінжар (м. Київ), який у фіналі  на туше переміг Шевченка Валерія (м. Токмак) .У 85 кг. за перше місце боролись Івахненко Олександр (м. Скадовськ) та Дмитренко Павло (м. Ів. Франківськ),  достроково переміг спортсмен із Скадовська. Івахненко О. у першому колі вибив з боротьби за золоту медаль фаворита змагань, Біласа Павла (м. Трускавець СДЮШОР «Спартаківець), який задовільнився бронзовою нагородою.

У 100 кг. перемогу святкував представник Польщі, Каміл Кащуляк, який на туше переміг срібного призера чемпіонату  України, Кравченко Андрія (м. Скадовськ).

Коментар заст.. директора СДЮШОР «Спартаківець» Троця А.С.                   

Результати особистої першості серед юнаків:

Вагова категорія до 32 кг.

1 місце Джелеп Андрій , с. Джурів (Івано-Франківська обл..);

2 місце Жеребило Ярослав, м. Житомир –«Спартак»;

3 місце Гончаров Микита ,  м. Артемівськ;

3 місце Остапенко Владислав, м. Київ;

Вагова категорія до 35 кг.

1 місце Блясецький Валентин, с. Джурів (Івано-Франківська обл..);

2 місце Мартинчук Ігор,  м. Житомир –«Спартак»;

3 місце Савенчук Роман, м. Київ;

3 місце Костів Владислав,  м. Київ.

Вагова категорія до 38 кг.

1 місце Попадюк Мирослав,  ЛУФК;

2 місце Бенет Сергій , Львів УФК;

3 місце Моргун Олександр,  Біла – Цеква;

3 місце Нагуманов Андрій,  м. Херсон.

Вагова категорія до 42 кг.

1 місце Санчев Василь,  м. Херсон;

2 місце Хоманіч Даніел,  Словаччина;

3 місце Савчук Микола, м. Соснівка - «Спартак» (Львівська обл..);

3 місце Ващечкін Олександр, Львів УФК.

Вагова категорія до 47 кг.

1 місце Гуцуляк Роман, с. Джурів (Івано-Франківська обл.);

2 місце Кім Владислав ,  м. Бровари (Київська обл..);

3 місце Кузмич Микола,  м. Рокитне (Рівненська обл..);

3 місце Ашарін Роман,  Львів «Спартак».

Вагова категорія до 53 кг.

1 місце Лилик Степан,  м. Бровари (Київська обл..);

2 місце Дутка Анатолій,  м. Львів УФК;

3 місце Кушхов Асламбек, м. Херсон;

3 місце Коцур Ігор, м. Токмак.

Вагова категорія до 59 кг.

1 місце Жуковський Максим, Львів УФК;

2 місце Городницьки Віктор,  м. Тернопіль;

3 місце Джибовськи Лукаш,  Польща;

3 місце Ліщинський Михайло, м.Івано-Франківськ.

Вагова категорія до 66 кг.

1 місце Томашишин Василь ,  м. Івано-Франківськ;

2 місце Миськів Тарас,  м. Тернопіль;

3 місце Богодух Ярослав,  м. Скадовськ;

3 місце Лепов Марцел, Словаччина.

Вагова категорія до 73 кг.

1 місце Закірджан Хасанов,  м.Київ;

2 місце Шевченко Валерій,  м. Токмак;

3 місце Тайлаков Олександр, Львів УФК;

3 місце Гордаш Микола,  БУФК.

Вагова категорія до 85 кг.

1 місце Івахненко Олександр,  м. Скадовськ;

2 місце Дмитренко Павло,  м.Івано-Франківськ;

3 місце Прусак Євген, Львів УФК;

3 місце Білас Павло,  м. Трускавець СДЮШОР «Спартаківець» ,(Львівська обл..).

Вагова категорія до 100 кг.

1 місце Каміл Кащчуляк,  Польща;

2 місце Кравченко Андрій,  м. Скадовськ;

3 місце Зеленюк Олег,  м. Київ;

3 місце Снігур Іван, м. Чернівці.