18/02/2013 - «Київський міжнародний турнір з вільної боротьби»: срібло – Горішної, бронза – Синишин

Упродовж двох днів, 16-17 лютого, на борцівських килимах Київського палацу спорту вирували баталії престижного «Київського міжнародного турніру з вільної боротьби» присвяченого видатним борцям та тренерам. Турнір викликав великий ажіотаж. Відтак, позмагатися на київських борцівських килимах приїхали спортсмени з 19 країн світу: США, Росії, Казахстану, Білорусі, Чехії, Угорщини, Китаю, Тунісу та ін..

 

Варто відзначити, що за перше місце спортсмени отримували не лише грамоти, медалі та кубки, а цінні грошові призи у розмірі 1 000 американських доларів. Зазначу, що чималеньке представництво окрім, звісно, господарів змагань українців мали й наші північні сусіди – росіяни, які були представлені в усіх вагових категоріях великою кількістю спортсменів.  

 

Щодо борців, які представляють Львівське ФСТ «Спартак», то вони зуміли вибороти дві нагороди – срібну та бронзову. У ваговій категорії до 51 кг друге місце посіла юна 1994 року народження, але дуже перспективна Лілія Горішна. За вихід у фінал Лілія Горішна перемогла росіянку Єлєну Адашинську, яка, до слова, вибила представницю Львова Юлію Благиню. На жаль, на фінальну сутичку сил у юної Лілії Горішної не вистачило. Та й суперниця Лілії по фіналу попалася, як то кажуть не подарунок, учасниця Олімпійських ігор, досвідчена Тетяна Лазарєва. Лазарєвій Горішна поступилася у двох періодах – 0:1 та 0:4.

 

У ваговій категорії до 55 кг брали участь одразу двоє «спартаківок» досвідчена Наталка Синишин (на фото), яка довгий час через травму не брала участі у змаганнях та молода, але дуже перспективна, борчиня, результати якої за підсумками 2012 року тільки зростали Ірина Гусяк. Відтак, за підсумками очної зустрічі, завдяки правильно обраній тактиці далі пройшла більш досвідчена Наталка Синишин. Щоправда, на шляху до фіналу вона доволі несподівано поступилася маловідомій та ще зовсім юній спортсменці 1994 року народження Тетяні Омельченко з Кривого Рогу – 0:2 та 0:1. Цікаво, що Тетяна Омельченко у фінальній сутичці без шансів поступилася американській борчині Маруліс Гелен. Своєю чергою Наталка Синишин у «бронзовій» сутичці перемогла чешку Лєнку Мартінакову – 1:0 та 3:0.

 

У змаганнях чоловіків представники Львівського ФСТ «Спартак» медальним подіумом не порадували. Так, у ваговій категорії до 60 кг Василь Шуптар у першій сутичці перемогою на туше переміг таджицького борця. Далі вдалося перемогти українського борця Гора Ованесяна, який представляв місто Мелітополь Запорізької області – 1:1 та 2:1. А далі, на жаль, по балах Василь Шуптар поступився, як виявилося згодом, «срібному» призеру цієї вагової категорії росіянину Васілію Стручкову. У втішній сутичці за третє місце Василь Шуптар без варіантів програв українцеві Євгену Хавілову – 1:0 та 6:0, залишившись таким чином поза медальним пєдесталом.

 

Вагова категорія до 74 кг також не принесла медальних тріумфів. Ростислав Первачук у першій сутичці переміг казахського борця Сіфадіна Османова – 1:2; 6:0; 4:4). У другому поєдинку Ростиславу знову довелося боротися зі спортсменом, який представляв Казахстан Котне Барамідзе. Цього разу грузину, який виступає під прапором Казахстану Ростислав Первачук поступився – 0:2 та 0:7. До речі, Котне Барамідзе вийшов у фінал, де програв Ахмеду Гаджімагомедову з Росії. У втішних сутичках Ростислав Первачук переміг китайського борця – 3:0 та 6:0, а в наступному колі вкотре вже на цих змаганнях зустрівся з представником Казахстану. Ним виявився Галун Узєрбаєв, який переміг Ростислава Первачука у двох періодах – 3:0 та 5:0. Варто зазначити, що Ростислав Первачук тільки нещодавно перейшов у цю вагову категорію, а тому тільки-но починає привикати до тонкощів та нюансів боротьби у новій для себе вазі.

 

Не потішив результатами й інший «спартаківець» Олег Білоцерківський, який боровся у ваговій категорії до 84 кг. У боротьбі за «бронзу» Олег поступився досвідченому Ібрагіму Алдатову, у якого за плечима є досвід виступів на Олімпійських іграх.

Усі результати «Київського міжнародного турніру з вільної боротьби»

ЧОЛОВІКИ
55кг

1. Машезов Расул (Росія)
2. Жабурян Мігран (Вірменія)
3. Юрій Лєдєньов (Україна)
3. Петров Владіслав (Росія)

60кг
1. Ампар Рустам (Росія)
2. Стручков Васілій (Росія)
3. Флєгонтов Владімір (Росія)
3.  Хавілов Євген (Україна)

66кг.
1.Чакаєв Ахмед (Росія)
2. Сафарян Давід (Вірменія)
3. Машадов Рустамбек (Росія)
3. Єдігаров Арсен (Україна)

74кг.
1. Гаджімагомедов Ахмед (Росія)
2. Барамідзе Котне (Казахстан)
3. Чіхладзе Гія (Україна)
3. Нагорний Андрій (Україна)


84кг.
1.Муртазалієв Муса (Вірменія)
2. Вереб  Іштван (Угорщина)
3. Алдатов Ібрагім (Україна)
3.Тавгазов Пьотр (Росія)


96кг.
1. Гатцалов Гаджимурат (Росія)
2. Коломієць Євгєній (Росія)
3. Мамука Кордзая (Грузія)
3. Олійник Павло (Україна)


120 кг.
1. Засєєв Ален (Україна)
2. Хоцянівський Олександр (Україна)
3. Модзманашвіллі Давід (Грузія)
3. Лігеті  Даніель (Угорщина)


ЖІНКИ
48кг.
1. Лампе Вікторія(США)
2. Вострікова Єлєна(Росія)
3. Лівач Марія (Україна)
3. Ентоні Вікторія (США)


51кг.
1. Лазарєва Тетяна (Україна)
2. Горішня Лілія (Україна)
3. Засіна Роксана (Польща)
3. Адашинська Єлєна (Росія)


55кг.
1. Гелен Маруліс (США)
2. Омельченко Тетяна (Україна)
3. Синишин Наталія (Україна)
3. Емесе Барка (Угорщина)


59кг.
1. Половнєва Анна (Росія)
2. Ліпатова Свєтлана (Росія)
3. Лавренчук Тетяна (Україна)
3. Станкова Карина (Україна)


63кг.
1. Кратиш Ілана (Ізраїль)
2. Грабовська Пауліна (Польща)
3. Фоменко Анжела (Росія)
3. Міхалік Моніка (Польща)


67кг.
1. Стаднік Аліна (Україна)
2. Осоцка Дарія (Польща)
3. Карлсон Вероніка (США)
3. Шавлінская Анастасія (Росія)


72кг.
1. Бурмістрова Катерина (Україна)
2. Вейжек-Кордус Агнєшка (Польща)
3. Саєнко Свєтлана (Молдова)
3. Марзалюк Василіса (Білорусь)

Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ’ЯК