14/02/2013 - Перший регіональний дитячий турнір з міні-футболу, присвячений 24-ій річниці виводу військ з Афганістану

У суботу 9 лютого 2013 року в спортивному залі Дрогобицької дитячо-юнацької спортивної школи відбувся перший дитячий турнір з міні-футболу, присвячений воїнам-афганцям. Організаторами турніру виступили: Дрогобицька ДЮСШ (директор Іван Файчак), Дрогобицька регіональна спілка ветеранів Афганістану, Дрогобицька міська організація фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» (Денис Павлишак). Долучилась до організації і федерація футболу м. Трускавця (Віктор Стецько).

         У турнірі прийняло участь вісім команд дітей 2001-2002 р.н із семи міст Львівської області: Дрогобича, Львова, Миколаєва, Нового Роздолу, Рудок, Стрия та Трускавця. На урочистому відкритті змагань юних футболістів привітали учасники бойових дій в Афганістані. Голова спілки воїнів-афганців Іван Андруневчин коротко ознайомив юне покоління із сумною статистикою втрачених життів українців та дрогобичан на цій безглуздій війні. Хвилиною мовчання пом’янули тих хто не повернувся до дому, а залишив своє життя в далекій чужині. Усі організатори побажали хлопчакам показати на цьому першому турнірі всі свої найкращі футбольні якості, а воювати щоб приходилось в їхньому житті тільки по спортивному на футбольному полі.

         Після проведених ігор у групах чотири кращі команди, які зайняли перші і другі місця, у півфіналах виборювали дві путівки до головного призу турніру. У першому півфіналі юні футбольні таланти з Нового Роздолу у впертій боротьбі здолали ДЮСШ-2 (м. Дрогобича). Другий півфінал проходив більш драматичніше. Вихованці Василя Карпина тільки на останніх секундах основного часу відновили мінімальну перевагу в рахунку найблищих сусідів, з командою ЗАТ «Трускавецькурорт» (тренер Іван Павлик) 1:1. В серії післяматчевих пенальті влучнішими і «фартовішими» були дрогобичани 3:2.

         У «малому» фіналі за третє місце команда ДЮСШ-2, якою опікується Дмитро Курпяк, встановила остаточний «статус кво» у футбольних баталіях дня між юними талантами Дрогобича та Трускавця. Перемога з рахунок 3:2 зафіксувала за командою ДЮСШ-2 третю сходинку в підсумковому заліку. Трускавчани – четверті.

         Фінальний матч турніру знову захопив своїм драматизмом. Шальки терезів вагалися то в один то в другий бік. І коли здавалось, що долю гри знову вирішуватимуть пенальті гості з Нового Роздолу знову ж на останніх секундах «вирвали» перемогу 4:3, тим самим помстилися за свою поразку 0:2 від ДЮСШ-1 в групі. Команда ДЮСШ (м. Новий Розділ) (тренер Михайлович) -  переможець першого регіонального дитячого турніру з міні-футболу, присвяченого 24-ій річниці виводу військ з Афганістану.

      Кращими гравцями визнані:   воротар – Назар Карпінський (ДЮСШ-1 (Дрогобич));

                                                      захисник – Владислав Болюк (ЗАТ «Трускавецькурорт»);

                                                      нападник – Петро Гамуляк (ДЮСШ (Новий Розділ));

                                                          бомбардир – Олег Баран (ДЮСШ-2 (Дрогобич), 7 голів);

                                                      гравець – Максим Мезловський (ДЮСШ (Новий Розділ).

         Усі діти поїхали до дому з медалями щасливі і задоволені. Навіть не залежно від результату виступу на цьому турнірі юні спортсмени набралися футбольного досвіду, побачили рівень підготовки інших команд, оцінили при допомозі тренерів свої сили та вміння і ще раз переконалися в тому, що для досягнення бажаного результату потрібно докласти багато праці і таланту.

         Ветерани-афганці щиро вдячні батькові учня спортивної групи відділення футболу ДЮСШ Миколі Пшеченку за висловлену ідею організації та фінансову підтримку такого турніру. Організатори також вдячні за сприяння та допомогу мережі магазинів «Ора» та депутату міської ради Володимиру Білогану.