15/11/2012 - Віктор ПЕРВАЧУК: «Гусяк та Стаднік прекрасно представили львівський «Спартак» у Москві»

Декілька днів тому у столиці Росії Москві завершився Міжнародний турнір з боротьби «Кубок європейських націй». Участь у цих змаганнях взяли два представники ФСТ «Спартак». У жіночій команді - Ірина Гусяк (вагова категорія до 55 кг), у чоловічій - Андрій Стаднік (вагова категорія до 66 кг). Загалом спортсмени змагалися у семи вагових категоріях. У підсумку жіноча збірна України у складі Наталки Пульковської (48 кг), Юлії Благині (51 кг), Ірини Гусяк (55 кг), Ірини Харів (59 кг), Ганни Василенко (63 кг), Аліни Стадник (63 кг) та Катерини Бурмістрової (72 кг) перемігши у першому колі з загальним рахунком 6:1 збірну Румунії, у другому Польщу 4:3 та у Фіналі Азербайджан 5:2 стала «золотою». А от чоловіча збірна команда України перше загальнокомандне жіноче місце підтримала своїм «бронзовим» виступом. Тож про участь на «Кубку європейських націй з боротьби 2012» спортсменів Львівської обласної організації ФСТ «Спартак» розповів її голова, Заслужений тренер України Віктор ПЕРВАЧУК.

   -Ірина Гусяк та Андрій Стаднік прекрасно представили нашу львівську організацію ФСТ «Спартак» у Москві на Міжнародних змаганнях «Кубок європейських націй», -- починає розмову Віктор Анатолійович ПЕРВАЧУК. Адже з трьох проведених поєдинків на цих престижних змаганнях Ірина Гусяк змогла у всіх трьох перемогти. Суперниці в Ірини Гусяк були доволі таки сильні, не новачки на борцівському килимі. Вона перемогла полячку Катержину Кравчик, якій цього року поступилася на гран-прі в Баку. Приємно, що Ірині вдалося цього разу взяти реванш у польської спортсменки. Зараз Ірина Гусяк продовжує рух вперед, прогресує від змагань до змагань. А це - приємна тенденція. До своєї колекції Ірина Гусяк додає не лише медалі, а й перемагає суперників, а, відповідно, рухається щаблями вгору. Також Гусяк вдалося перемогти досвідчену румунку Анну-Марію Павел, яка має за своїми плечима багатий змагальний досвід участі на чемпіонатах Європи та світу. Румунку Ірина здолала за підсумками двох періодів - 1:1; 7:0. У сутичці з полячкою Ірина отримала розсічення чола, тому у фіналі їй довелося боротися, враховуючи невеличке ушкодження, більш обережніше. Попри це, Гусяк зуміла перемогти Ярину Дубовську, яка у фіналі представляла Азербайджан, але сама є уродженкою Львівщини. Відтак, українська збірна зуміла завоювати загальнокомандне перше місце. Цей турнір «Кубок європейських націй» проводиться під егідою FILA.

    Щодо Андрія Стадніка і української чоловічої команди, яка боролася в експериментальному складі, то підсумкова «бронза» нашої чоловічої команди є хорошим результатом. Адже по суті поступилися лише росіянам. Та й те, у сутичці з Аланом Гогаєвим наш Андрій Стаднік зумів довести свою перевагу. До речі, суперник Андрія цього року став чемпіоном Європи, а також брав участь Олімпійських іграх та є срібним призером чемпіонату світу. Тому про важливість перемоги Стадніка над Гогаєвим, мабуть, говорити зайве. Андрій відборовся прекрасно. Звичайно, що Андрій є теж не менш титулованішим, ніж його російський суперник на цих змаганнях. Саме це Стаднік й довів на борцівському килимі. У першому періоді Андрій, щоправда, втягувався у сутичку, тому програв 1:2, а у другому в чисту переміг свого опонента на туше. У ще одній сутичці Андрій переміг болгарського борця поклавши його на лопатки. Однак, на третій поєдинок через невеличкі проблеми з шиєю не зміг вийти. Однак і без нього нашим спортсменам вдалося перемогти своїх грузинських опонентів та у підсумку завоювати бронзові нагороди.

Розмовляв Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ'ЯК