05/06/2012 - Турнір з вільної боротьби «Чорне море».

 

Цими вихідними в південній Пальмірі- Одесі пройшов традиційний Міжнародний турнір з вільної боротьби «Чорне море».

Пікантності цьогорічному турніру додало те, що він вперше проходив під егідою Міжнародної федерації ФІЛА. Саме такий статус малює в майбутньому хороші перспективи. Загалом у турнірі взяли участь представники 8 країн, особливо титуловані були узбеки, які і завоювали 3 золоті медалі. Серед яких срібний призер Олімпійських ігор в Пекіні - Сослан Тігієв(74 кг), дворазовий Олімпійський чемпіон - Артур Таймазов(120 кг) та майбутній учасник Олімпіади - Іхтіор Наврузов(66 кг). Решту золотих медалей здобули українські збірники, а саме:55 кг- Сергій Ратушний, 60 кг- Микола Айвазян, 84 кг- Ібрагім Алдатов, 96 кг- Ален Засєєв. Прийняли участь в турнірі і Львівські спартаківці. Олег Білоцерківський перемігши основних внутрішніх конкурентів лише в фіналі поступився С. Тігієву, в результаті срібло. Ще одну бронзову медаль завоював Ростислав Первачук (66 кг) який почергово переміг одесита Пономаренко, білоцерківця Чутя, потім програв місцевому фавориту Семену Радулову в трьох періодах, допустивши ряд грубих помилок, хоча суддівські оцінки часто різнились і змушений був втручатись інспектор ФІЛА звичайно не на користь Ростислава. Та щоб перемагати не треба надіятись на об'єктивність суддів. В боротьбі за третє місце Ростислав переміг молодого борця Джафаряна Тітала 2:0(5:0, 5:1).
    Інші наші представники виступали у тій же категорії що і Білоцерківський(74 кг). Володимир Перхалюк програв у першому поєдинку учаснику третього кваліфікаційного турніру в Хельсінкі Дмитру Рочняку 0:2(1:2, 0:2) , а Сергій Одинак який до речі готується на молодіжний чемпіонат Європи, у першому поєдинку зумів перемогти принципового суперника Олега Захаревича з Донецька, в другому поєдинку з досвідченим Дмитром Комісаром перемігши у першому періоді не з міг довести сутичку до перемоги поступившись у двох наступних періодах.
     На жаль із за інфекційної простуди не зміг прийняти участь у змаганнях Андрій Стадник (66 кг), та Василь Шуптар (60 кг). Особливо прикро за Андрія, якому важливо було стартувати в цьому турнірі. Щодо планів, то збірна України вирушає з 7 червня в Заросляк на черговий НТЗ по підготовці до Олімпійських ігор в Лондоні, участь у турнірах в Польщі та Німеччині.