28/02/2012 - Чемпіонат України з кіокушинкай карате.

 

17-18 лютого м. Умань Чемпіонат України з кіокушинкай карате у розділах «куміте» та «ката» серед юніорів/юніорок 1995-1994 р.н., а також серед дорослої категорії чоловіків та жінок.

     Змагання мали особливий статус, та як являлися відбірковим етапом до Чемпіонату Європи, який буде проходити у м. Антверпен (Бельгія) на початку червня. 
     Були представлені найкращі спортсмени з 17 регіонів . Таким чином 197 учасників змагань боролися за право представляти Україну на Чемпіонаті Європи.
     Команда ДЮСШ «Фаворит» у складі 14 спортсменів представляла Львівщину на цьогорічному Чемпіонаті України.
В перший день після мандатної комісії проходили змагання у розділі «ката» по всім віковим групам крім чоловіків, яки змагались на наступний день . Не зважаючи на досить велику кількість учасників у цьому розділі спортсмени зі Львова зайняли всі перші місця у всіх категоріях.
     Багаторазова чемпіонка України та Європи Мутіна Наталя ще раз підтвердила свій чемпіонський статус, не залишаючи шансів своїм конкурентам. 

    Габчак Юрій до титула володару Кубку України з ката, який він здобув в Кривому Розі, додав ще звання чемпіона України з ката, конкуруючи з Ступцем Ігором, який посів 3 місце, та представником Львівськой обласної федерації Ференцом Ростиславом, який посів 2 місце.
У напруженій боротьбі з спортсменкою з Києва Кудрявцевою Анастасією виборола перше місце Рябцева Софія.
Отже:
Габчак Юрій -      1-ше місце (юніори 1994-1995 р.н , СК «КАНКУ»)
Рябцева Софія -  1-ше місце ( юніорки 1994-1995 р.н., СК «КАНКУ») 
Мутіна Наталія -  1-ше місце ( жінки ,СК «КАНКУ»)
Король Олег -      1-ше місце (чоловіки , Львівська обласна федерація)

Інші результати розділів «КАТА»:
Пчеліна Дарія -            3 місце (юніорки 1994-1995 р.н.)
Ступець Ігор -             3 місце (юніори 1994-1995 р.н.)
Малендевич Микита-   5 місце (юніори 1994-1995 р.н.)
Іленко Андрій -            5 місце (чоловіки)

    Не менш вдалим виявився і другий день (18 лютого), коли почались змагання у розділі «куміте». Пройшовши досить легко три поєдинки Ступець Ігор підтвердив свій статус чемпіона та отримав І місце в категорії 55-60 кг. 
   Куцкір Юрій, який виступав в категорії 60-65 кг, провівши чотири поєдинки-три виграв з оцінкою «іпон» в фіналі поступився в третьому продовженні спортсмену зі Славутича Кравцю Володимиру і в підсумку - друге місце і путівка на Ч.Є. Разом з ним в цій же категорії виступав ще один наш спортсмен-Ковальчук Мар'ян, який поступивши в півфінальному поєдинку зміг стати третім в цій категорії, виборовши це звання в бою за ІІІ місце. 
    В категорії 65-70 кг виступали також наші вихованці: 
Жуков Руслан - який в першому поєдинку нокаутом виграв у полтавчанина Ткаченко Вячеслава (який був володарем Кубка України та призером чемпіонатів України) в другому поєдинку поступився у суперечливій ситуації з оцінкою «гетен» свому супротивнику-тому ж Максиміву Юрію зі Львова, і вигравши в поєдинку за трете місце попав в запас Збірної команди України.
    Габчак Юрій , якому його опоненти не змогли надати гідної конкуренції, всі поєдинки закінчив з оцінкою «іпон» без проблем дойшов до фіналу і переміг , токож на «іпон» ставши чемпіоном України в категорії 65-70 кг, зробивши дубль додав ще одне чемпіонське звання (з «ката» та «куміте»).
    В категорії понад 75 кг наші вихованці Весельский Юрій та Загорбенський Любомир зустрілися з сильною конкуренцією (там виступали Денис Аміров та Колесник Сергій - обоє були чемпіонами України в різні роки, та інші не менш сильні спортсмени ). 
Весельский Юрій в першому поєдинку зустрівся як раз з Колесником Сергієм і нічого не зміг протиставити цьому спортсмену з Хмельницького, програвши на «іпон» у другому продовженні. На погляд його тренера Мутіна Сергія, Юрію терміново потрібно змінювати манеру поєдинку з більшим акцентом на нижні рівні, роботу рук та колін, інакше цей результат буде закономірним в подальшому.
      Загорбенський Любомир пройшовши два складних поєдинки у фіналі зустрівся з кривдником Весельского Юрія Колесником Сергієм і виграв в нього з оцінкою «вазарі», ставши чемпіоном України у цій вазі. 
Наші дівчата також додали до скарбниці нагород одне перше місце. Його виборола Пчеліна Дарія, провівши лише один поєдинок зі спортсменкою з Ладижина Мазур Аліною.
    Одне друге місце виборола Рябцева Софія. 
    Серед дорослих у розділі «куміте» наш клуб представляв лише Іленко Андрій. Нажаль Андрію забракло досвіду і він не зміг протистояти напору та майстерності Мацавку Юрію, програвши йому з оцінкою «іпон».. Маємо надію, що його спортивні звершення в дорослому розряді ще попереду.

Отже наші результати в розділі «куміте»:

1) Ступець Ігор -       1 місце в категорії юніори (55-60 кг.)
2) Габчак Юрій -        1 місце в категорії юніори (65-70 кг.)
3) Загорбенський Любомир-1 місце в категорії юніори (понад 75кг.)
4) Пчеліна Дарія -      1 місце в категорії юніорки (60-65 кг.)
5) Куцкір Юрій -          2 місце в категорії юніори (60-65 кг.)
6) Рябцева Софія -     2 місце в категорії юніорки (55-60 кг.)
7) Ковальчук Мар'ян - 3 місце в категорії юніори (60-65 кг.)
8) Жуков Руслан-        3 місце в категорії юніори (60-65 кг.)
9) Іленко Андрій -       4 місце в категорії чоловіки (до 70 кг.)

Отож ,за результатами цьогорічного Чемпіонату України, сім наших вихованців здобули собі путівки на Чемпіонат Європи 2012 року.

Бажаємо їм як найкраще підготуватись та принести Україні нові медалі та титули.