29/11/2011 - Ірина Гусяк: «Завжди хочу бути на першому місці»

 

Володарка Кубку України у вазі до 55 кг про перші кроки в боротьбі.

   21-річна Ірина Гусяк ще будучи кадеткою завоювала золото та бронзу Чемпіонату Європи, потім бронза молодіжної Європи та срібло молодіжного Світу. А вже цього року на Гран-Прі Медведя у Мінську вона здобула своє перше доросле золото. Другу дорослу перемогу Ірина здобула минулого тижня на Кубку України, у найпопулярнішій ваговій категорії до 55 кг.Гран-Прі Олександра Медведя, золото у вазі до 59 кг
   - Ірино, коли їхали у Чернігів налаштовувались тільки на перемогу, чи були сумніви?
   - Звичайно налаштовувалась виключно на перемогу. Я готувалась до цього не один рік. З самого дитинства мої тренера, спершу Петро Білас, потім Орест Скобельський, готували мене для дорослої боротьби. Спершу, коли тільки починала займатись, коли була ще кадеткою, то були невеличкі поблажки, але зараз - мета тільки перше місце, інших варіантів немає. 
    - Раніше ви боролись у вазі до 59 кг, але на Кубку виступили в олімпійській вазі...
    - Так, але в 59 кг для мене дівчата була дещо важчі. Я усвідомлюю, що в 55 кг в нас надзвичайно висока конкуренція, і суперниці дуже досвідчені. Але в цій категорії я стала швидша, відкрився резерв моїх можливостей, бо я стала легша сама для себе. Мені в цій вазі значно комфортніше. 
   - Щодо суперниць, то тут досі безроздільно панували Тетяна Лазарєва та Наталя Синишин, яку ви власне й перемогли на Кубку України. Доводилось раніше зустрічатися з Наталею?
    - Звичайно, сутичка з Синишин була найважчою на цих змаганнях. Раніше в неї не було особливої конкуренція, але тут з'явилася я і сплутала все. Десь роки три назад ми зустрічались з Наталею на обласних змаганнях, також боролись на зборах в Конча-Заспі і Алушті, але на серйозних змаганнях ми зустрілись вперше. 
    - Взагалі на вас титули суперниць впливають?
    - Мені байдуже. Як каже мій тренер: "Килим круглий, виходиш і борешся, в неї є дві руки, дві ноги і в тебе теж. Добре, що вона має титули, але під час сутички це нічого не змінює, і ніяк не впливає на результат.» Я теж тренуюсь, теж викладаюсь, теж зорієнтована на результат.
   - А коли починали займатися боротьбою, були борчині, на яких хотілося б рівнятися? Можливо зараз в когось запозичили стиль ведення сутички?
   - Так, в дитинстві були на спортивній арені свої кумири, це Маша Стадник та Ірина Мерлені. Зараз я розумію, що не гірша за них і буду досягти таких самих висот. 
    Я індивідуальність, тому намагаюсь виробити свій власний стиль сама, обрати тактику, техніку... В когось більш агресивний стиль, в когось м'якший, а я десь посередині, і мушу зібрати все це в собі і правильно викростовувати. 
   - Як ви потрапили на килим і взагалі коли усвідомили, що це ваше покликання?
   - Я в дитинстві була дуже енергійною, от і прийшла в зал, почала займатися, хоча до кінця не розуміла, куди потрапила. А потім мене помітив Петро Білас, він і дав мені перший поштовх, а потім передав мене Оресту Скобельському. Взагалі вважаю, що мені дуже пощастило з тренерами. Спорт є спорт, але вони підтримують мене навіть у разі невдачі, адже життя продовжується. 
      Вперше про боротьбу я довідалась випадково потрапивши у якості глядача на якійсь чемпіонат, бачила там Олександру Когут, інших дівчат... вони мені здавались такими зірочками. Якби тоді хтось мені сказав, що я тренуватимусь з ними на одному килимі то певно й не повірила б.
       Напевно усвідомила що боротьба, це саме те, чим хочу займатися в житті, після перших перемог. Це були якісь зовсім дитячі змагання, але було дуже приємно. Напевно переломним став той рік, коли на кадетській Європі я стала третьою, а прагнула перемоги. Тому наступного року у Польші, я все ж таки стала першою і почав грати гімн України, це було дуже хвилююче, я зрозуміла, що завжди хочу бути на першому місці. Це саме мій вид спорту. 
   - Напередодні Нового року зазвичай загадують бажання, про що мрієте на наступний рік?
   - Головна мета, стати першим номером на Україні, і звичайно поїхати на Олімпіаду. Кубок України був першим етапом, зараз їдемо до Росії, а потім буде Київський Міжнародний де все і вирішиться.

 Олександра Васильчук

ukrwrestling.com