04/03/2013 - Віктор ПЕРВАЧУК: «Турнір із вільної боротьби пам’яті Ігоря Первачука пройшов на хорошому рівні»

Впродовж двох днів із 28 лютого по 1 березня у Львівському спортивному манежі велотреку СКА завершився ІІ- ий Всеукраїнський турнір із вільної боротьби присвячений пам’яті майстра спорту міжнародного класу, чемпіона світу та Європи серед юніорів та володаря Кубку світу, Ігоря Первачука. Змагання проходили серед юнаків та дівчат 1997-98рр.н. Відтак, впродовж двох змагальних днів було розіграно 88 комплектів нагород у 22-х вагових категоріях.

-Хоча  турнір проводиться вдруге, але його популярність зростає, -- бере слово голова Львівського ФСТ «Спартак», Заслужений тренер України, Віктор Анатолійович ПЕРВАЧУК. Це відчутно у порівнянні з першим турніром, який ми проводили минулого року. На першому турніру було 150 учасників, а зараз – 257 (175 юнаків та 82 дівчини). Цифри кажуть самі за себе. Географія учасників турніру доволі велика від Донецької і до Закарпатської областей (Одеська, Херсонська, Київська, Житомирська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська, Львівська та інші). Загалом 13 областей, а також команди з польського Жешува та словацького Кошіце. У багатьох командах були присутні лідери, які розглядаються на чемпіонат Європи та світу цього року серед кадетів. Тому ці змагання для них стали гарно репетицією перед кадетськими чемпіонатами Європи та світу. Тому, вважаю, що турнір вдалося провести на хорошому рівні.

Хороший рівень турніру вдалося забезпечити завдяки співпраці нашої організації, центральної ради «Спартак», а також спонсорів. Хочу відзначити нашого вихованця, срібного призера Олімпійських ігор в Пекіні Андрія Стадніка, який фінансував призовий фонд за перші місця кожному з переможців турніру у вагових категоріях. Також до підтримки турніру фінансово долучилися такі фірми, як «Замок» та «Уарнет», регіональне відділення «Лукоїл».

Змагання проходили в 11 вагових категоріях, як серед хлопців так і серед дівчат, в кожній із яких велася цікава боротьба. Звичайно, що цей турнір-меморіал стане традиційним, адже гармонійно вписується у змагальний календар. А ця вікова категорія юнаків та дівчат завжди викликає у тренерів охоту до того, щоб перевірити можливості своїх підопічних, та й змагання у Львові завжди викликають в учасників турніру позитивні враження. До нас завжди радо приїжджають спортсмени не лише з України, а й з-за кордону.

Також висловлюю подяку керівництву велотреку СКА, яке дуже добре підготовило до змагань зал. У залі була відповідна температура, а також оперативна реакція на всі наші звернення. Також хочу подякувати готелю «Власті», який допоміг розмістити суддів нашого турніру. Також дякую за надані Кубки та медалі для турніру фірмі «K-SectoR».

Розмовляв Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБЯК